REKLAMA

Columbus Elite chce poczekać z wejściem na GPW, na giełdę wejdzie Saule Technologies

2021-04-19 13:20
publikacja
2021-04-19 13:20
Columbus Elite chce poczekać z wejściem na GPW, na giełdę wejdzie Saule Technologies
Columbus Elite chce poczekać z wejściem na GPW, na giełdę wejdzie Saule Technologies
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Columbus Elite, spółka z grupy Columbus Energy, chce poczekać z wejściem na GPW i skupić się na rozwoju biznesu. January Ciszewski, największy inwestor Blumerang Investors, wprowadzi na giełdę Saule Technologies - poinformowali przedstawiciele spółek na poniedziałkowej konferencji prasowej.

"Columbus Elite początkowo miał wejść na giełdę przez spółkę Blumerang Investors, której głównym udziałowcem jest January Ciszewski. Dużo się już wydarzyło w tym temacie, byliśmy praktycznie na ostatniej prostej. (...) Po długich dyskusjach i przemyśleniach doszliśmy do porozumienia, że warto będzie poczekać z rynkiem kapitałowym, by - gdy już to zrobimy - zrobić to mocno, z przytupem" - powiedział Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Columbus Elite to spółka w ramach grupy Columbus Energy integrująca współpracowników oferujących produkty i usługi Columbus.

"Widzimy na rynku silną konsolidację, szczególnie na rynku sprzedaży agencyjnej. Dziś bardzo mocno chcemy się skupić na tym i umacniać swoją pozycję, ale nie zamykając drzwi dla rynku kapitałowego, czy poprzez odwrotne przejęcie, czy klasyczną drogą. Skupiamy się teraz mocno na pracy operacyjnej" - powiedział Paweł Bednarek, prezes Columbus Elite.

W związku z tą decyzją, January Ciszewski, reprezentujący Blumerang Investors, zaprosił do tej spółki Saule Technologies, firmę, która komercjalizuje ogniwa perowskitowe (ultracienkie, transparentne ogniwa fotowoltaiczne). Columbus jest jednym z akcjonariuszy Saule, w ubiegłym roku zainwestował 10 mln euro, obejmując 20 proc. udziałów.

JR Holding zawarł z Saule i Blumerang Investors term-sheet, w którym uzgodniono założenia transakcji, związanej z nabyciem akcji Saule przez Blumerang. Realizacja transakcji jest zależna od wyniku badania due diligence Blumerang, które powinno zostać zrealizowane do 18 czerwca 2021 r.

"Ponieważ JR Holding posiada umowę z Saule Technologies i wspólnie poszukiwaliśmy opcji wejścia na giełdę, zaproponowałem wejście przez Blumerang Investors, zwłaszcza że spółka była przygotowana do takiej transakcji. Liczę, że szybko będziemy finalizować pozostałe dokumenty" - powiedział January Ciszewski.

Pytany, kiedy możliwy byłby debiut Saule na giełdzie, odpowiedział: "Najszybciej jak się da". (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki