Chrome zablokuje reklamy, które spowalniają urządzenia

Chrome zablokuje reklamy, które m.in. pobierają za dużo energii z baterii urządzenia oraz w znacznym stopniu obciążają procesor. Zmiany wejdą w życie od sierpnia i będą dotyczyć również materiałów sponsorowanych.

Chrome zablokuje reklamy
Chrome zablokuje reklamy (fot. OpturaDesign / Shutterstock)

Od sierpnia Google Chrome zmienia politykę wyświetlania reklam. Przeglądarka zablokuje wszystkie reklamy, które w zbyt wysokim stopniu zużywają baterię urządzenia, procesor oraz łącze sieciowe.

Odsetek tego typu reklam nie jest zbyt duży - 0,3 proc. wszystkich materiałów. Treści te są jednak bardzo energochłonne, odpowiadają za 28 proc. zużycia procesora związanego z wyświetlaniem reklam, wynika z danych przedstawionych na portalu wirtualnemedia.pl. W związku z tym mogą powodować spowolnienie działania urządzenia i szybsze zużycie baterii.

Elementy sponsorowane będą mogły wykorzystać maksymalnie 4 megabajty z pakietu internetowego lub przez 15 sekund obciążyć procesor urządzenia w dowolnych 30 sekundach lub 60 sekund łącznego zużycia procesora, wynika z informacji Google.

W najbliższym czasie odbędą się testy blokowania źle zaprojektowanych reklam, które zużywają za dużo zasobów z urządzeń użytkowników. Do tego typu reklam należą m.in. złośliwe oprogramowania związane z kopaniem kryptowalut.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 53 antek10

Wszystkie ruchome reklamy i samo-startujące video powinny byc blokowane.

! Odpowiedz
0 1 ameba1

Takie coś osiągniesz używając przeglądarki Brave. Działa na silniku chrome ale ma wbudowany system blokowania wszelkich reklam i śledzenia. Pokazuje nawet ile skryptów śledzących zablokowała. Np. teraz na bankierze pokazuje, że zablokowała 24 skrypty śledzące. Bardzo polecam.

! Odpowiedz
0 0 mario_80 odpowiada ameba1

Własnie zainstalowalem Brave. Fajnie ze wszystko sam pozaciagal to co ma moj chrome poinstalowane. Bardzo łatwa konfiguracja, ktora przeszla autoatycznie.
Ciekaw jestem jak pozniej bedzie pracowala i jak bedzie obciazala system.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.