REKLAMA

Chiny mogą pożegnać się z japońskimi i holenderskimi chipami

2023-02-01 03:30
publikacja
2023-02-01 03:30

Ograniczenia wprowadzone przez USA na eksport do Chin narzędzi do produkcji chipów zostały poparte przez Japonię i Holandię poinformował we wtorek w Waszyngtonie zastępca sekretarza Departamentu Handlu Don Graves.

Chiny mogą pożegnać się z japońskimi i holenderskimi chipami
Chiny mogą pożegnać się z japońskimi i holenderskimi chipami
fot. Mike_shots / / Shutterstock

„Nie możemy teraz rozmawiać o umowie” – powiedział zastępca sekretarza Departamentu Handlu Don Graves na marginesie wydarzenia w Waszyngtonie.

Bloomberg poinformował w piątek, że umowa została sfinalizowana, a dwie osoby zaznajomione ze sprawą potwierdziły później tę wiadomość Reuterowi.

W październiku Stany Zjednoczone nałożyły surowe ograniczenia eksportowe na dostawy narzędzi do produkcji chipów do Chin, starając się ograniczyć zdolność Pekinu do wzmocnienia przemysłu chipowego i zwiększenia jego zdolności wojskowych.

Aby ograniczenia były skuteczne, Waszyngton musiał jednak wprowadzić na pokład Holandię i Japonię, gdzie znajdują się między innymi potęgi produkujące chipy ASML i Tokyo Electron, pisze Reuters.

Urzędnicy z Holandii i Japonii byli w Waszyngtonie w piątek, omawiając szeroki zakres kwestii w rozmowach prowadzonych w przez doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Jake'a Sullivana, informuje Reuters.

Zapytany w piątek, czy omawiano porozumienie w sprawie półprzewodników, prezydent USA Joe Biden powiedział: „Tak, rozmawialiśmy o wielu sprawach, ale wiele z nich ma charakter prywatny”. (PAP)

wr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (9)

dodaj komentarz
jpelerj
@xqwztsa: nick, a którym polemizujesz, to emerytka. Tam raczej jest autoterapia i zamulanie z przekazów dnia, może dorabianie do świadczenia, raczej nie ma co szukać merytoryki, a przynajmniej nie z ostatnich 30 lat. Doczekasz się słowotoku, bo już niewiele osób na te komentarze reaguje.
andrettoni
Jak Amerykanie nie wpuścili Chińczyków na Międzynarodową Stację Kosmiczną, to Chińczycy wybudowali sobie własną. Ciekawe co zrobią teraz, bo tylko kompletny naiwniak pomyśli, że klękną i się poddadzą.
jpelerj
Mrzonki. Jakoś nie sądzę, żeby Holandia nie wykorzystała wcześniej przygotowanej drogi okrężnej.
darius19
ciekawa ze malo trolli widze? A to dopiero poczatek objawow uzasadnionego? braku zaufania do Chin
piotr76
Nie chodzi o same chipy tylko sprzęt do produkcji, tych o największej skali integracji.
jenak
A nie jest przypadkiem odwrotnie?

Ktoś chyba przysnął.

Jak z Covidem i szczepionkami.....
xqwztsa
Nie masz bladego pojęcia o niczym, a o wszystkim masz coś do powiedzenia. ^^ Uważasz, że jak Volkswagen robi samochody np. w Polsce, to są polskie samochody? :D Może Intel i AMD to też w twoim świecie chińskie firmy? :D
jenak odpowiada xqwztsa
Już odpowiadam.


Nie muszę się na wszystkim znać. Choć może znam się nieprzeciętnie na paru sprawach.


Właśnie zakończyliśmy ? sprawę Covida. Jeszcze miesiąc temu świat zachodni matkował Chinom (po tym, co widzieliśmy w naszym wydaniu w walce z Covidem....przez Polskę, Włochy, W. Brytanię, nawet Niemcy, wysławiane
Już odpowiadam.


Nie muszę się na wszystkim znać. Choć może znam się nieprzeciętnie na paru sprawach.


Właśnie zakończyliśmy ? sprawę Covida. Jeszcze miesiąc temu świat zachodni matkował Chinom (po tym, co widzieliśmy w naszym wydaniu w walce z Covidem....przez Polskę, Włochy, W. Brytanię, nawet Niemcy, wysławiane po niebiosa Czechy, wreszcie USA, wiemy, że nie było najlepiej, albo było to daleko od najlepiej), no więc miesiąc temu matkowaliśmy Chińczykom, jak mają się zająć Covidem w ich 30 mln miastach. Prorokowali tragedię po otwarciu, krematoria mają nie nastarczać..........................................ojej ojej.

Po kilku tygodniach możemy już podsumować sytuację. Ichniejsze szczepionki (11 produktów) nastarczyły. Tradycyjne bo tradycyjne, ale tragedii nie było. Rachunków za zamówione, a nie odebrane transze w dziesiątkach miliardów nie mają. Są przede wszystkim ich. Mogą zrezygnować.

Giełda u nich rośnie, fundusze wróciły i inwestują tam pełną gębą w ich akcje......


Spoko, spoko, spoko....


Ja się nie muszę na wszystkim znać, ja muszę umieć wyszukać informacje i na ich bazie wyciągać dobre wnioski, żeby np. nie sparzyć się na hipotece, szczepionce, za mało jej czy za dużo.....itp itd.

Odróżniać informacyjne ziarna od plew....

Tego się nauczyłam..

Dlatego se piszę o tej godzinie...i oglądam świat...i wnioskuję. Np. jak wyżej.
jenak odpowiada jenak
Ładnie, że riposta weszła.

Dzięki, bankierze, za cierpliwość, no i zasadniczo za wolność słowa, na wykarczowanym z niej zachodnim rynku medialnym.

Jeszcze raz dzięki.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki