REKLAMA
WEBINAR

Chiny chcą wprowadzić prawo umożliwiające karanie rodziców za złe zachowanie dzieci

2021-10-18 16:19
publikacja
2021-10-18 16:19

Chiński parlament zajmie się projektem ustawy umożliwiającej karanie rodziców za „bardzo złe zachowanie” lub przestępstwa nieletnich dzieci – podała w poniedziałek agencja Reutera, cytując rzecznika komisji legislacyjnej parlamentu Zang Tieweia.

Chiny chcą wprowadzić prawo umożliwiające karanie rodziców za złe zachowanie dzieci
Chiny chcą wprowadzić prawo umożliwiające karanie rodziców za złe zachowanie dzieci
fot. Ian Berry / /  Magnum Photosf

Zgodnie z projektem ustawy o promocji edukacji w rodzinie opiekunowie nieletnich będą mogli być pouczani lub kierowani na obowiązkowe szkolenia, jeśli prokuratorzy uznają, że ich podopieczni dopuścili się przestępstwa lub „bardzo złego zachowania”.

„Jest wiele powodów, dla których młodociani źle się zachowują, a brak odpowiedniej edukacji w rodzinie jest główną przyczyną” – ocenił rzecznik komisji ds. legislacji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL), czyli chińskiego parlamentu.

Projekt ustawy ma być w tym tygodniu poddany ocenie Stałego Komitetu, najwyższego organu kierowniczego OZPL. Oprócz możliwości karania rodziców projekt wzywa ich również, aby aranżowali swoim dzieciom więcej czasu na odpoczynek, zabawę i ćwiczenia.

Komunistyczne władze ChRL wprowadziły już w ostatnich miesiącach szereg przepisów dotyczących wychowania dzieci. Ograniczyły między innymi czas, jaki osoby nieletnie mogą spędzać na grach online, które określono jako rodzaj „duchowego opium”. Uruchomiły też kampanię przeciwko "ślepemu uwielbieniu" internetowych celebrytów.

Chiński rząd ograniczył również ilość zadawanych prac domowych i zakazał pozaszkolnego nauczania z kluczowych przedmiotów szkolnych w weekendy i święta, uzasadniając to koniecznością złagodzenia presji wywieranej na przeciążonych obowiązkami uczniach.

Urzędnicy wzywają przy tym młodych Chińczyków, aby byli bardziej „męscy” i nie byli „zniewieściali”. W opublikowanej w grudniu „propozycji zapobiegania zniewieścieniu młodocianych chłopców” ministerstwo edukacji nakazało szkołom promocję sportów, takich jak piłka nożna – przypomina Reuters.

anb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jas2
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."

Niestety to Chiny wprowadzają mądre i słuszne prawa.
dididif
strach się bać komunizmu wydaniu mao.
wizytator
Mi to wygląda na Chiński plan zrobienia z wiochmenów jakim były Chiny w 80% jakieś 40 lat temu, coś na kształt zamożnego państwa zachodu. A jak to zrobić szybko z tak ogromną liczbą mieszkańców?
Wziąć za mordę.
ajwaj_
Madrze
Wychowanie to nie tylko "miecie" dziecka i wlaczanie mu TV czy konsoli
Nie wszyscy musza miec dzieci
endes
Tym komuchom i komuchom z UE już odbija do potęgi!… do macic jeszcze zajrzyjcie i uchwalcie stosowne prawo!
ajwaj_
Na forum o IQ > 69
dowiedz sie to komunizm,
to cós innego niz twoje monologi za Biedronka do smakoszy

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki