REKLAMA
PILNE

Chciały sprzedać kosmetyki w internecie, straciły oszczędności

2021-10-20 14:47
publikacja
2021-10-20 14:47
Chciały sprzedać kosmetyki w internecie, straciły oszczędności
Chciały sprzedać kosmetyki w internecie, straciły oszczędności
fot. Skitterphoto / / Pexels

Trzy mieszkanki gminy Baranów, Wąwolnica i Puławy (Lubelskie) chciały sprzedać przez internet kosmetyki i ubrania. Kiedy kliknęły w link otrzymany od potencjalnego kupującego straciły od 650 zł do 6 tys zł. Trwa wyjaśnianie spraw.

Jak poinformowała w środę podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy z puławskiej Komendy Powiatowej Policji, do jednostek policji w Puławach, Kurowie i Nałęczowie wpłynęły kolejne zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. Mieszkanki powiatu puławskiego w wieku od 18 do 27 lat, za pośrednictwem portali internetowych chciały sprzedać m.in. kosmetyki i odzież.

"Sprzedające, za pośrednictwem komunikatora internetowego otrzymały wiadomości od potencjalnych nabywców o chęci zakupu wystawionych przedmiotów. W wiadomościach były linki, w które należało kliknąć. Żadna z kobiet nie wyczuła podstępu i po kliknięciu w link, wszystkie podały swoje numery kont, a następnie numery, daty ważności i kody zabezpieczające do kart bankowych" - przekazała Rejn-Kozak.

Jak dodała, we wszystkich przypadkach "to wystarczyło, aby przestępcy uzyskali dostęp do kont i dokonali przelewów znajdujących się tam pieniędzy na swoje rachunki. Następnie gotówka bardzo szybko została wypłacona w bankomatach w różnych częściach kraju".

Kobiety straciły od 650 zł do 6 tys. zł. Policjanci wyjaśniają sprawy i apelują o ostrożność podczas transakcji finansowych.(PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

ag/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki