Centrum dystrybucyjne Pepco zatrudni w Sosnowcu ok. 350 osób

Około 350 osób znajdzie pracę w nowym centrum dystrybucyjnym sieci handlowej Pepco, prowadzonym w Sosnowcu przez operatora logistycznego, firmę DHL Supply Chain. Z magazynu w Sosnowcu zasilane będą sklepy w Czechach i w Rumunii. Rozpoczęła się rekrutacja załogi centrum.

O współpracy Pepco i DHL w nowym centrum dystrybucyjnym w Sosnowcu obie firmy poinformowały w czwartkowym komunikacie prasowym. Będzie to jedyny obiekt Pepco w Polsce obsługiwany przez operatora logistycznego. Pepco ma już własne centra dystrybucyjne w Rawie Mazowieckiej oraz Wolborzu, a także w miejscowości Gyale na Węgrzech.

"DHL Supply Chain będzie nadzorował proces wyposażenia magazynu w Sosnowcu, zatrudnienia około 350 osób oraz dostarczenia rozwiązań informatycznych na potrzeby obsługi centrum logistycznego o powierzchni 40 tys. m kw." - podano w komunikacie.

Pepco jest europejską siecią dyskontów odzieżowo-przemysłowych, skupiającą blisko 1,6 tys. sklepów w 10 krajach: Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Słowenii, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Marka powstała w 2004 r. w Polsce. Sklepy Pepco odwiedza - jak podaje sieć - ok. 15 mln klientów miesięcznie.

DHL Supply Chain działa na polskim rynku od blisko 17 lat, zatrudniając ponad 3 tys. osób. Firma zarządza obiektami zlokalizowanymi w ponad 30 miejscach, o łącznej powierzchni ponad 300 tys. m kw. Należy do wyspecjalizowanej w usługach logistycznych i transportowych globalnej firmy DHL, która jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2017 r. grupa wypracowała ponad 60 mld euro przychodów. DHL zatrudnia w ponad 220 krajach przeszło 360 tys. pracowników.(PAP)

autor: Marek Błoński

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 wizytator

Ale na zachód ojropy już nas nie wpuścili. Bo nie wierzę, że Pepco sobie odpuścił.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.