REKLAMA

Cena miedzi na LME w Londynie blisko najniższych poziomów od 16 miesięcy

2022-06-28 08:58
publikacja
2022-06-28 08:58
Cena miedzi na LME w Londynie blisko najniższych poziomów od 16 miesięcy
Cena miedzi na LME w Londynie blisko najniższych poziomów od 16 miesięcy
fot. Jose Luis Stephens / / Shutterstock

Ceny miedzi na giełdzie w Londynie spadają i są blisko najniższych poziomów od 16 miesięcy. Na rynkach metali zbliża się do końca najgorszy kwartał od 2008 r. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 0,5 proc. - po 8375,50 USD - informują maklerzy.

Na Comex miedź kosztuje 3,8035 USD za funt i drożeje 1,00 proc.

Inwestorzy na rynkach metali są nękani ciągłymi obawami o prawdopodobną recesję w globalnej gospodarce, co ograniczyłoby popyt na surowce, w tym metale nieszlachetne.

Metale bazowe zmierzają tymczasem do zakończenia najgorszego kwartału - z najmocniejszą stratą - od 2008 r., gdy w wielu głównych gospodarkach odczuwalny jest wpływ spowolnienia.

W poniedziałek ceny metali bazowych wzrosły na krótko po tym, gdy z chińskiej gospodarki napłynęły sygnały o ożywieniu w wielu sektorach po złagodzeniu blokad związanych z epidemią Covid-19.

Władze Chin, największego "konsumenta" metali przemysłowych na świecie, wciąż obiecują wprowadzenie większej liczby bodźców, aby ożywić gospodarkę.

Prezes Ludowego banku Chin zapewnił o utrzymaniu wspierającej polityki pieniężnej, aby odbudować gospodarkę Chin po epidemiach i blokadach covidowych.

"Ceny miedzi na globalnych giełdach metali mogą jednak kontynuować spadki, ponieważ globalne spowolnienie gospodarcze ogranicza popyt pomimo wsparcia dla chińskiego ożywienia gospodarczego" - piszą w rynkowej nocie analitycy China Industrial Futures Co.T

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie zyskała 36 USD osiągając poziom 8418,00 USD za tonę.

W piątek tona miedzi kosztowała na LME 8122,50 USD - najniżej od lutego 2021 r.

(PAP Biznes)

aj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki