REKLAMA

Celon Pharma zakończył współpracę z firmą Lupin Atlantis Holdings

2021-03-02 18:32, akt.2021-03-02 18:58
publikacja
2021-03-02 18:32
aktualizacja
2021-03-02 18:58
fot. Robert Galileusz / Celon Pharma

Celon Pharma zakończył współpracę z Lupin Atlantis Holdings przy komercjalizacji leku Salmex w 5 krajach - podała spółka w komunikacie. Jednocześnie zarząd spółki podpisał z firmą Glenmark Pharmaceuticals umowę dot. współpracy przy rejestracji, sprzedaży i dystrybucji Salmeksu na ponad 20 rynkach.

Podpisana w 2015 roku umowa z Lupin Atlantis Holdings dotyczyła rozwoju, produkcji i komercjalizacji inhalacyjnego leku Salmex na terenie USA, Australii, Kanady, Meksyku i RPA. Współpraca przewidywała podjęcie przez Lupin wszelkich działań, mających na celu uzyskanie akceptacji przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków wniosku dla inhalacyjnego leku w USA oraz do przeprowadzenia procesu rejestracyjnego, a także ponoszenia odpowiedzialności za dopełnienie wszelkich wymagań porejestracyjnych.

W związku z umową spółka posiadała również zawartą z Lupin umowę dostawy, na podstawie której zobowiązana była do dostaw produktu farmaceutycznego zaaprobowanego do wprowadzenia do obrotu na terytorium USA przez FDA oraz na terenie Australii, Kanady, Meksyku i RPA.

Celon podał, że rozwiązanie umów nie pociąga za sobą żadnych roszczeń wobec spółki i umożliwi rozpoczęcie poszukiwań nowych partnerów do współpracy na wspomnianych rynkach.

Jednocześnie spółka podpisała z firmą Glenmark Pharmaceuticals umowę licencyjną dotyczącą współpracy przy rejestracji, sprzedaży i dystrybucji Salmeksu na następujących rynkach: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Katar, Bahrajn, Oman, Libia, Algieria, Maroko, Irak, RPA, Meksyk, Peru, Ekwador, Argentyna, Wyspy Kanaryjskie, Filipiny, Malezja, Tajlandia, Singapur i Hong Kong.

Umowa została zawarta na 10 lat od dnia rozpoczęcia sprzedaży na poszczególnych rynkach, z możliwością przedłużenia. Umowa daje Glenmark wyłączne prawo sprzedaży produktu na ww. rynkach, a spółce wyłącznie prawo wytwarzania produktu z przeznaczeniem do sprzedaży na ww. rynkach.

O współpracy z firmą Glenmark Pharmaceuticals Europe w odniesieniu do 15 europejskich krajów spółka informowała w prospekcie emisyjnym zatwierdzonym przez KNF w sierpniu 2016 r. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki