REKLAMA

CCC zadowolone ze sprzedaży w obu kanałach po otwarciu galerii w Polsce

2021-05-17 11:20
publikacja
2021-05-17 11:20
CCC zadowolone ze sprzedaży w obu kanałach po otwarciu galerii w Polsce
CCC zadowolone ze sprzedaży w obu kanałach po otwarciu galerii w Polsce
fot. Alexa_Space / / Shutterstock

Grupa CCC jest zadowolona ze sprzedaży po otwarciu galerii handlowych w Polsce zarówno w kanale stacjonarnym, jak i e-commerce - poinformował PAP Biznes prezes CCC Marcin Czyczerski.

"Na pełną ocenę będziemy chcieli jeszcze poczekać, bo mijają raptem dwa tygodnie, do końca kwartału jeszcze daleko. Ale na dzisiaj jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Po każdym lockdownie widać, że przesunięty popyt bardzo mocno odreagowuje, jakkolwiek to nie jedyny powód, dla którego klienci odwiedzają nasze sklepy" - powiedział PAP Biznes Czyczerski.

Dodał, że z przeprowadzonych badań wynika, że jest to zasługa kolekcji, jej szerokości, jakości i pozytywnego odbioru. Czyczerski wskazuje na istotnie wyższe marże rdr.

"Nasza sprzedaż jest też większa rdr pod względem ilościowym" - powiedział prezes CCC.

"Bardzo duży udział w niej ma obuwie dziecięce. W bieżącym roku wzmocniliśmy tę kolekcję. Imponujący wzrost notujemy również na markach Sprandi i Gino Rossi" - dodał.

Jak powiedział, otwarcie galerii nie przełożyło się znacząco na kanał e-commerce.

"Detal i e-commerce idą łeb w łeb, jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży w obu kanałach" - powiedział.

W Polsce galerie handlowe zostały ponownie otwarte 4 maja, po czwartym lockdownie dla branży rozpoczętym w drugiej połowie marca. Ograniczenia w handlu obowiązywały też na wielu innych rynkach, gdzie działa grupa CCC.

Obecnie otwarte są już sklepy na wszystkich rynkach grupy.

"Obecnie na wszystkich rynkach, na których prowadzimy działalność w sklepach stacjonarnych, a jest ich 22, nasze salony obsługują klientów. Jako ostatni otworzył się rynek czeski. Lockdown trwał tam bardzo długo, bo ponad cztery miesiące i widać duże odreagowanie popytu. Jesteśmy też zadowoleni ze sprzedaży na pozostałych, środkowo-europejskich rynkach w obu kanałach" - powiedział prezes CCC.

Grupa CCC jest obecna w 29 krajach – w 22 sprzedaż prowadzona jest w 1.005 sklepach stacjonarnych, a w 18 poprzez kanał online. Grupa posiada łącznie 82 platformy online w całej Europie: eobuwie. pl, ccc. eu, Modivo, DeeZee, Gino Rossi.

Anna Pełka (PAP Biznes)

pel/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki