REKLAMA

CBA w zakładach zbrojeniowych Mesko

2021-09-20 13:55
publikacja
2021-09-20 13:55
CBA w zakładach zbrojeniowych Mesko
CBA w zakładach zbrojeniowych Mesko
/ FORUM

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi postępowanie w skarżyskich zakładach zbrojeniowych Mesko. Dotyczy ono inwestycji prowadzonych w latach 2015-2021.

Śledztwo jest konsekwencją zawiadomienia złożonego na przełomie tego i ubiegłego roku przez ówczesny zarząd Mesko SA. Pierwotnie sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej. Ze względu na skomplikowany charakter postępowanie przejęła Prokuratura Regionalna w Krakowie.

"Prowadzimy postępowanie, które zostało powierzone Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu. Dotyczy ono inwestycji zaistniałych w tej spółce w okresie od 2015 do 2021 roku. Na tym etapie śledztwo jest prowadzone w sprawie. Żadnej osobie nie zostały przedstawione zarzuty" – powiedziała w poniedziałek PAP Katarzyna Duda, rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

"Prowadzimy czynności związane z zabezpieczaniem dokumentacji, przesłuchaniami wytypowanych osób w charakterze świadków" – dodała.

Jednocześnie Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej prowadzi dwie sprawy dotyczące tragicznych wypadków, do których doszło w zakładzie. W wyniku eksplozji z kwietnia i września zginęły dwie pracownice Mesko. (PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Modernizacja polskiej armii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki