REKLAMA

Budżetowy impas w USA. Ale otwarto Statuę Wolności

2013-10-14 05:29
publikacja
2013-10-14 05:29

Negocjacje w amerykańskim Senacie na temat budżetu oraz limitu zadłużenia państwa znalazły się w impasie. Demokraci i Republikanie mówią jednak, że są szanse na porozumienie. Jeśli go nie osiągną, to za 4 dni Stany Zjednoczone mogą stać się niewypłacalne.

Choć podczas weekendu otwarto w USA niektóre parki narodowe, w tym Wielki Kanion Kolorado i Statuę Wolności, wiele instytucji federalnych pozostaje zamkniętych. Jednak porozumienia w sprawie budżetu nie ma. Republikanie nadal nie chcą zgodzić się na bezwarunkowe podniesienie limitu zadłużenia państwa i zakończenie częściowego paraliżu administracji. Domagają się spełnienia chociaż niektórych postulatów.

Tymczasem prezydent Barack Obama i Demokraci nie chcą iść na zbyt duże ustępstwa wobec opozycji. Ich poczucie siły wynika z faktu, że większość Amerykanów obwinia za obecny kryzys polityczny Republikanów. A presja na te partię będzie rosła z każdym dniem, bowiem perspektywa niewypłacalności Stanów Zjednoczonych spowoduje najprawdopodobniej zawirowania na rynkach finansowych i nerwowość na giełdach.


»Obama ostrzega przed bankructwem USA

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~prezydent
Zatrudnię doświadczonego Syndyka. Pilnie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki