Borgers otwiera pierwszą fabrykę w Polsce

Borgers AG, niemiecki producent motoryzacyjny, otworzył pierwszą fabrykę w Polsce. 24 sierpnia 2017 roku po trwającej rok budowie hali w Złotoryi ruszyła produkcja elementów wyposażenia wnętrz samochodów. W ciągu kolejnych pięciu lat zatrudnienie znajdzie 600 osób. 

(fot. KAI PFAFFENBACH / Reuters)

Borgers posiada 24 oddziały swojej firmy na całym świecie, w 2015 roku podjął decyzję o realizacji kolejnego projektu produkcyjnego w Europie. Przedsiębiorstwo było zainteresowane inwestycją m.in. w Czechach i w Słowacji, jednak ostatecznie postawiła na Polskę. 

 - Dla koncernu Borgers kolejna lokalizacja w Europie środkowowschodniej jest logicznym uzupełnieniem sieci zakładów, odpowiadających na oczekiwania naszych Klientów - mówi Krzysztof Bramorski, prokurent Borgers Polska sp. z o.o, w rozmowie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. 

Jak podaje PAIiH, teren na Dolnym Śląsku został wybrany z uwagi na dostęp do zasobów kadrowych, bliskość innych producentów motoryzacyjnych oraz sąsiedztwo autostrady A4. Projekt budowy fabryki w Złotoryi kosztował firmę 51 mln euro, w pierwszej fazie powstała hala produkcyjna, gdzie docelowo pracować będzie 150 osób. W ciągu kolejnych pięciu lat Borgers utworzy łącznie około 600 miejsc pracy.  

Na świecie Borgers AG zatrudnia 6 tys. osób, roczny obrót grupy wynosi ponad 700 mln euro. Klientami firmy są przede wszystkim Volkswagen Group, Daimler, BMW, Scania i GM. 

WSZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 5 open_mind

„Borgers otwiera pierwszą fabrykę w Polsce” Bardzo przepraszam ale to są obozy pracy wyzyskowej zagranicznego okupanta przemysłowego. Polacy swój talent mają ale się zachodowi sprzedają.

! Odpowiedz
2 6 open_mind

Mówię wam rodacy : Od kolebki do mogiły zawsze licz na własne siły, to się opłaci.

! Odpowiedz
1 5 lordbartezzos

Gadasz głupoty, zapraszam do Złotoryi jednego z powiatów z największym bezrobociem. Zatrudnij się u polskiego przedsiębiorcy np. w fabryce ozdób choinkowych na minimalną na 3/4 etatu lub w upadajacym szpitalu na 1/2 etatu to pogadamy dalej. Do niedawna trzeba było na kolanach chodzić do naszych przedsiębiorców i prosić o pracę z łaski. Kolega zatrudnił się i nie narzeka, wcześniej pracował u Polaka to jedno co słyszał to bida, bida kasy nima. A 2 domy po 400m2 każdy stoi. ehhhhh

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
35 8 antonicaracal

Przecież Polska węglem stoi, a "jądrówkę" zbudujemy własnymi siłami .
Po co nam budować samochody ? No i oczywiście Francuzi niech się od nas uczą ...
it.d. To co tu obecnie w Polsce się dzieje to kosztowny KABARET w wykonaniu
Kaczafiego guru sekty PiC ! Kiedy to sie wreszcie skończy ?

! Odpowiedz
8 22 piterro1980

Idż się wypłacz do redaktorka Lisa na kolana maminsynku.

! Odpowiedz
13 32 niewierzacyateusz

Kiedy Polacy zaczną budować własne fabryki polskich samochodów?

Wielkie koncerny zablokowały syrenkę - Puls Biznesu - pb.pl

! Odpowiedz
12 38 james_owens

Kiedy Polacy zaczną budować własne fabryki polskich samochodów?

! Odpowiedz
13 57 yodamaster

Masz szansę zostać pierwszym

! Odpowiedz
25 14 kokoszko odpowiada yodamaster

i tylko tyle masz do powiedzenia jesteś żałosny

! Odpowiedz
5 38 jakubeczko

Obawiam się że nigdy... Na rynku działa tylu producentów, tyle projektów jest współdzielonych i zoptymalizowanych kosztowo ze chyba mamy kilkadziesiąt lat spoznienia od momentu kiedy mozna było się pojawić na rynku. Byc moze jednak cos na wzor Arrinery ma szansę zainstnieć i w jakąś niszę się wciśnąć. Do tego ciągniki, autobusy - może tutaj będziemy obecni, zawsze coś.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne