Bloomberg: Commerzbank zainteresowany polskimi aktywami Deutsche Banku

Commerzbank jest zainteresowany kupnem polskich aktywów Deutsche Banku – informuje agencja Bloomberg, powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Agencja Reuters informowała w ubiegłym tygodniu, że Detusche Bank chce wycofać się z Polski.

(fot. Kai Pfaffenbach / FORUM)

Z informacji Bloomberga wynika, że Commerzbank ma chrapkę m.in. na segment pożyczek konsumenckich. Potwierdzałoby to ubiegłotygodniowe informacje Reutersa, że Deutsche Bank sprzeda m.in. segment pożyczek konsumenckich i firmowych oraz kredytów hipotecznych denominowanych w złotych. Zachowa natomiast segment bankowość korporacyjną oraz kredyty hipoteczne denominowane w walutach obcych.

W Polsce w rękach Commerzbanku znajduje się mBank, w którym niemiecki udziałowiec posiada 70 proc. akcji. To właśnie ten bank, gdyby doszło do transakcji, byłby instytucją przejmującą polskie aktywa Deutsche Banku.

Na polskim rynku Deutsche Bank Polska S.A. działa od października 1995 r. Według ostatniego raportu PRNews.pl, na koniec pierwszego kwartału 2017 r. bank miał 389 733 klientów oraz prowadził 246 367 kont osobistych, co daje mu miejsce w drugiej połowie drugiej dziesiątki banków działających na polskim rynku.

O planach wyjścia Deutsche Banku z Polski agencja Reutera informowała w listopadzie ubiegłego roku. Doniesienia te zostały jednak zdementowane przez samą centralę banku. Dziś Deutsche Bank Polska oraz mBank odmówiły agencji Bloomberga komentarza w tej sprawie.

MD

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Pozdrawiam

Do KAsia
Tu mic nie trzeba przejmowac bo to siostrzane Firmy

! Odpowiedz
0 0 ~Grucha

Z nieoficjalnych informacji wynika że do końca września będzie po wszystkim

! Odpowiedz
0 1 ~KAsia

Tak szybko się banków nie przejmuje ekonomisto :-)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Sge

No dobra jesli rzeczywiscie to prawda to kiedy najwcześniej moze dojsc do migracji? No i jesli przyjmującym byłby bank w którym mam rachunek to będę mieć dwa niezależne czy jeden wspólny? Może niech się wypowiedzą ci którzy takie migracje przeżyli np. BPH - Alior itp.

! Odpowiedz
1 2 ~Zza_woodoo

Nabici w mBank. Pogooglajcie.
Przybędzie nabitych ?

! Odpowiedz
0 4 ~hdrvn

mBank? Heh, jak to mówią z deszczu pod rynnę.

! Odpowiedz
4 7 ~ToTylkoJa

,,miejsce w drugiej połowie drugiej dziesiątki banków działających na polskim rynku" - nie można po prostu napisać, że oscylował wokół 16-19 pozycji ?

! Odpowiedz
3 7 ~plebs

mBank - omijac tego niemieckiego trupa. Dzien bez zmiany regulaminu to dzien stracony

google: nabici w mbank

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.