REKLAMA

Birger Schäfermeier: trading 1 mln euro. Relacja na żywo

2012-10-05 10:06
publikacja
2012-10-05 10:06

Birger Schäfermeier, jeden z najlepszych w Europie traderów, w czasie konferencji Mistrzowie Rynku w Warszawie będzie na żywo handlował na kontraktach na Dax, SP500, Eurostoxx oraz Euro/Usd. W tym czasie będzie na żywo zarządzał realnym rachunkiem w kwocie 1.000.000 €. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.Podsumowanie dnia: w trakcie konferencji Birger Schäfermeier przeprowadził kilka transakcji i udzielił wielu porad inwestorom. Ci, którzy liczyli że zobaczą zwykły dzień pracy tradera mogli czuć się zawiedzeni, ale dla pozostałych, nastawionych na uzyskanie solidnej porcji przydatnej wiedzy, było to wartościowe spotkanie.

Niestety ostateczny wynik dnia nie jest znany, ponieważ w trakcie pokazu trader nie komentował dostatecznie swoich decyzji inwestycyjnych i pozostawił otwarte pozycje po zakończeniu pokazu, a organizatorzy nie dostarczyli ostatecznego wyniku handlu, ani zapisu transakcji. Niezależnie od wyniku Schäfermeier udowodnił, że nawet pod podwójną presją - ryzykując fortunę i to przed dużą widownią - można na giełdzie w pełni kontrolować emocje.

22:20 Niestety, do tej pory organizatorzy nie podali nam ostatecznego wyniku Bridgera. Postaramy się podać tę informację, jak tylko ją otrzymamy.

21:00 Mimo zakończenia konferencji, jej organizatorzy zdecydowali się przedłużyć trading. Z najnowszych informacji uzyskanych od nich wynika, że na zamkniętych pozycjach Briger ma 700 euro zysku. Otwarte pozycje są jeszcze na kontraktach na S&P500. Trading ma potrwać do godz. 22:00.

18:56 Czekamy na ostateczne wyniki dzisiejszego tradingu. Organizatorzy starannie stopniują napięcie :)

17:07 Z niezamkniętych jeszcze pozycji Birgerowi udało się wyjść na plus. Jego wynik w tej chwili to +2000 euro. Trading potrwa do 18:00.

17:00 Skończyliśmy handel, wróciliśmy do części edukacyjnej. Birger mówi o zasadach wejścia na rynek. Na sali pełne skupienie.

16:46 Niektórzy na sali wydają się zawiedzeni. 300 euro to mało spektakularna strata. Z drugiej strony, na maksymalnej ochronie kapitału opiera się filozofia Schäfermeiera - nie można zgromadzić miliona euro na rachunku, notując duże straty w codziennym tradingu.

16:36 Podsumowanie na półtorej godziny przez zakończeniem: mamy za sobą trzy transakcje. Na jednej zarobiliśmy, na dwóch straciliśmy. Łącznie bilans wynosi minus 300 euro. Pozycja na S&P500 zamknęła się tymczasem ze stratą w czasie przerwy. Eurodolar przyniósł wcześniej zysk, osiągając założony poziom take profit.

16:28 eSignal służy Birgerowi tylko do obserwowania rynku. Transakcje zawiera na dwóch platformach: Nano Trader i Ninja Trader. Ma dostęp do realnego rynku z prawdziwymi kwotowaniami, za co płaci dodatkowo. Gra tylko na futures, ponieważ są bardziej wrażliwe niż instrumenty bazowe. Korzysta tylko z futures, nie uznaje CFD.

16:03 Drobne różnice w kwotowaniach pomiędzy transakcjami Birgera a polskimi kwotowaniami rzeczywiście mają miejsce. Bierger handluje na kontrakcie Euro-globex, korzystając z notowań eSignal.com.

15:41 Podnosimy stopa na naszym ostatnim kontrakcie eurodolarowym. Całkiem możliwe zatem, że za chwilę pozycja zamknie się z automatu.

15:33 Otworzyliśmy się na 1464 na SP500. Niewielka, 0,3% luka. Rynek zaraz potem ruszył lekko w górę, a my postawiliśmy na to, że rynek zawróci i domknie lukę. Birger daje mu na to godzinę, potem będzie zmniejszał pozycję.

15:20 Ustawiamy się na S&P500. Ze statystyk wynika, że Amerykanie lubią domykać luki z otwarcia - w 68% po otwarciu powyżej poziomu odniesienia futures zawraca. Taki jest plan... Czekamy na otwarcie za oceanem.

15:17 Kawa nie pomogła. Niektórzy ziewają.

15:06 Nie zapominajmy, że mamy jeszcze małą pozycję na wzrost EUR/USD, otwartą rano. Birger: Zyskaliśmy tam do tej pory 20 pkt., a take profit był ustawiony przy zysku 40 pkt. Obecnie więc ryzykujemy zarobione 20 pkt., żeby zyskać kolejne 20 pkt. Uzasadnione jest więc wstawienia kroczącego stop lossa, na przykład 10 pkt. poniżej obecnego poziomu.

14:51 Birger mówi, że w jednej transakcji nie ryzykuje więcej niż 0,675 proc. kapitału. Oznacza to, że maksymalna akceptowana strata z jednej pozycji w przypadku jego portfela wynosi 6 750 euro. Niestety, na razie to tylko teoria, bo nadal brak akcji.

14:36 Payrollsy wyniosły + 114 tys., czyli dokładnie tyle, ile przewidywali analitycy. Zmienność wzrosła. Szukamy razem z Birgerem okazji do zarobku, ale na razie bez nowej pozycji.

13:32 Przerwa obiadowa. Wracamy za godzinę.

12:53 Wracamy po krótkiej przerwie. Birger obiecał podać stan rachunku na koniec dnia. Chwilowo nie handlujemy, w zamian ciąg dalszy edukacji.

12:31 Nie widzimy na razie stanu rachunku naszego tradera, ponieważ na ekranie cały czas wyświetla się eurodolar, na którym i tak niewiele się dzieje. Czekamy na payrollsy.

12:30 Wracamy do edukacji. Na razie za nami jedna mała transakcja na EUR/USD, bez pozytywnego wyniku. Schäfermeier tłumaczy, jak uzyskać przewagę nad rynkiem, aby statystycznie zarabiać więcej niż ryzyko, które ponosimy.

12:11 "Nikt nie jest w stanie przewidzieć rynku. Dlatego każda pojedyncza transakcja jest przypadkowa".

12:08 Zasada Birgera mówi, że jeżeli rynek przez 15 minut nie idzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zmniejszamy pozycję o połowę. Na eurodolarze z dwóch został nam już tylko jeden kontrakt na wzrost.

11:59 Rynek delikatnie osuwa się, więc nieznacznie tracimy. Z początkowo otwartych czterech kontraktów dwa zamykamy, aby minimalizować straty.

11:40 Jednak eurodolar. Chcemy wejść po 1.3021, stop loss jest na 1.3001 a take profit na 1.3060. Ryzykujemy więc 20 punktów, żeby zarobić 40.

11:23 Pierwsza transakcja - czekamy na dobry moment, żeby wejść na długą na DAX.

11:20 Birger lubi się koncentrować na punktach zwrotnych. Otwarcia i zamknięcia wyznaczają ważne lokalne poziomy, a ich przekroczenie to istotny sygnał, widoczny dla każdego tradera. Warto je wykorzystywać.

11:09 Schäfermeier mówi, że nie ufa żadnym wskaźnikom. Nie wyznacza też linii trendów. Twierdzi, że aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda za oknem, nie trzeba sprawdzać tego w aplikacji na smartfonie - wystarczy wyjrzeć przez okno. Czy rzut oka na wykres rzeczywiście wystarcza, aby wczuć się w nastroje inwestorów i handlować?

11:03 Jak zarobić na tym pieniądze? Staraj się iść po linii najmniejszego oporu, pozwól sobie na zrozumienie, jaką historię dziś rynek opowiada (każdy rynek ma własną historię, każdego dnia pisaną na nowo), wczuj się w rytm rynku i podążaj za nim. Spekuluj bez postawy roszczeniowej i oczekiwania tego, że każda transakcja przyniesie zysk.

10:49 Birger: "Nie obchodzi mnie, DLACZEGO rynek zachowuje się tak, a nie inaczej. Interesuje mnie tylko to, JAK ZAROBIĆ na tym pieniądze". Spekulant z krwi i kości...

10:39 Jeszcze kilka uwag do rynku, zanim na niego wejdziemy. Birger: Po pierwsze, rynek nie ma barier i limitów. Może zdarzyć się wszystko, nie ma cen zbyt wysokich, by nie mogły wzrosnąć mocniej i odwrotnie. Po drugie, rynek jest chaotyczny - nie ma wzoru ani logiki, którą się kieruje, więc szkoda czasu na szukanie świętego Graala. Nie ma też uniwersalnych zasad, jakie są w fizyce. Po trzecie, rynek ciągle się zmienia, więc wzory działające na danych historycznych nie muszą działać w przyszłości.

10:37 Zaczynamy od rynku eurodolara. Wciąż czekamy na pierwszą transakcję.

10:29 Birger był już w Polsce w tym roku podczas konferencji WallStreet w Zakopanem. Mówił wtedy o tym, jak jego przygoda z tradingiem zaczęła się od szybkiego wyzerowania rachunku. Dziś przed rozpoczęciem tradingu słyszymy tę historię ponownie. Wynika z tego, że kluczem do spekulacji giełdowej jest ryzykowanie jak najmniej w transakcjach, które dają szansę na jak największy zysk.

10:23 Birger Schäfermeier: dziś publikacje amerykańskich payrollsów, więc zmienność na rynku gwarantowana. Wygląda na to, że będzie się działo.

10:15 Zaczynamy konferencję, rachunek z milionem euro już czeka. W sali czeka też około dwustu potencjalnych naśladowców.

Źródło:

Do pobrania

Zrzutekranu2012105o10.12.22png
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~Tomasz
To była dosłownie próbka możliwości Birgera/. Pamiętam to spotkanie, ale ostatnio byłem u niego w Niemczech na obozie dla traderów. Przez 5 dni szkolił i jednocześnie robił swoje transakcje - wszystko na naszych oczach. Wykręcił 15 tys. euro, pokazał kilka strategii i ma naprawdę wyważone podejście do rynku. Dla mnie doskonały nauczyciel,To była dosłownie próbka możliwości Birgera/. Pamiętam to spotkanie, ale ostatnio byłem u niego w Niemczech na obozie dla traderów. Przez 5 dni szkolił i jednocześnie robił swoje transakcje - wszystko na naszych oczach. Wykręcił 15 tys. euro, pokazał kilka strategii i ma naprawdę wyważone podejście do rynku. Dla mnie doskonały nauczyciel, życzę każdemu żeby mogli się od niego uczyć. Nie chodzi o pojedyncze strategie, ale kompleksowe podejście - zarządzanie ryzykiem, zwiększanie zysków podczas otwartej transakcji - on na wszystko ma ustalone zasady. Poniżej wklejam swoją relację, może chcecie zobaczyć jak wygląda biuro w Niemczech, dla mnie rewelacja! http://www.doradca.tv/birger-schafermeier-daytrading-na-1-mln-euro-fotorelacja/
~Mariusz
To była bardzo fajna konferencja, sympatyczny trader z realistycznym podejściem do tradingu
~gabon
Ciekawe informacje, fajnie to wyglądało. Lubię spotkania na których faktycznie można się czegoś konkretnego dowiedzieć. Sam pracuję jako trader w Maximus Trading, od dłuższego czasu. Wprawdzie wielkiego doświadczenia nie mam, ale już coś potrafię - jeśli pracujecie zdalnie dla tej samej firmy to śmiało piszcie.
~technick
farsa a nie trading - cale szczescie ze nie pojechalem i nie wywalilem kasy na marne - nic czego nie mozna bylo by sie dowiedziec z internetu czy ksiazek.
~mietek
Wynik 0,2% to jakis slaby. Dzisiaj na petrolu mozna bylo powyzej 20%zarobic.
~WIG20
Z danych na GO4X wynika, że powinno go wyrzucić z EUR/USD około 14:15. Więc nie rozumiem dlaczego nie zamknął on pozycji o 14:15 na EUR/USD. Znowu jakieś bajki.
~NIEWIERNY TOMASZ
Cytat poniżej, a ja mam pytanie czy zwykły "leszczyk polski" ma wogole mozliwość handlu takiego jak nam jest on sugerowany.
Aby nieinsynuowac nieczego, to niech "siadze" na byle jakiej platformie dostepnej w Polsce i niech zrobi wynik - wtedy powiem SZACUN.

"eSignal służy Birgerowi tylko do obserwowania
Cytat poniżej, a ja mam pytanie czy zwykły "leszczyk polski" ma wogole mozliwość handlu takiego jak nam jest on sugerowany.
Aby nieinsynuowac nieczego, to niech "siadze" na byle jakiej platformie dostepnej w Polsce i niech zrobi wynik - wtedy powiem SZACUN.

"eSignal służy Birgerowi tylko do obserwowania rynku. Transakcje zawiera na dwóch platformach: Nano Trader i Ninja Trader. Ma dostęp do realnego rynku z prawdziwymi kwotowaniami, za co płaci dodatkowo. Gra tylko na futures, ponieważ są bardziej wrażliwe niż instrumenty bazowe. Korzysta tylko z futures, nie uznaje CFD."
~Tadziu
Dajcie linka. Gdzie to można oglądać ?
~Adam
Nie zapominajmy, że mamy jeszcze małą pozycję na wzrost EUR/USD otwartą rano. Birger: Zyskaliśmy tam do tej pory 20 pkt., a take profit ustawiony był przy zysku 40 pkt. Obecnie więc ryzykujemy zarobione 20 pkt., żeby zyskać kolejne 20 pkt. Uzasadnione jest więc wstawienia kroczącego stop lossa na przykład 10 pkt. poniżej obecnego Nie zapominajmy, że mamy jeszcze małą pozycję na wzrost EUR/USD otwartą rano. Birger: Zyskaliśmy tam do tej pory 20 pkt., a take profit ustawiony był przy zysku 40 pkt. Obecnie więc ryzykujemy zarobione 20 pkt., żeby zyskać kolejne 20 pkt. Uzasadnione jest więc wstawienia kroczącego stop lossa na przykład 10 pkt. poniżej obecnego poziomu.
--
11:40 Jednak eurodolar. Chcemy wejść po 1.3021, stop loss jest na 1.3001 a take profit na 1.3060. Ryzykujemy więc 20 punktów, żeby zarobić 40.
--
Tyle, że w międzyczasie kurs spadł na chwile poniżej 1.3001, pozycja sie powinna zamknąć na SL, jakaś ściema!
~Kolezka
Dobra, ale jak o 11:40 mozna bylo zając pozycje na EURUSD po 1.3021? Chybaże w nocy na sesji azjatyckiej bo to były maksy, ja proprostu nie widze takich ofert. Proszę mnie wyprowadzić z błędu bo ktoś tu chyba ma złe kwotowania.... (?)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki