REKLAMA

Biomed Lublin chce przeprowadzić emisję akcji

2022-11-28 22:06, akt.2022-11-29 09:12
publikacja
2022-11-28 22:06
aktualizacja
2022-11-29 09:12

Biomed Lublin zawarł umowę z Ipopema Securities i rozpoczyna proces pozyskania środków poprzez emisję akcji w celu zapewnienia realizacji celów strategicznych oraz utrzymania bezpiecznej struktury finansowania strategicznych inwestycji - podała spółka w komunikacie. W reakcji na informacje kurs Biomedu spadał we wtorek po godz. 9.10 o ponad 4,7 proc.

Biomed Lublin chce przeprowadzić emisję akcji
Biomed Lublin chce przeprowadzić emisję akcji
/ Biomed

Jak podano, w ramach procesu pozyskania kapitału Ipopema (lub podmiot wskazany przez DM) sprzeda do 5.000.000 akcji spółki dopuszczonych do obrotu giełdowego na rzecz inwestorów pozyskanych w procesie budowy książki popytu, które to akcje pożyczy wcześniej od wybranych akcjonariuszy spółki, a następnie spółka wyemituje nowe akcje w takiej samej liczbie co akcje sprzedane, za cenę emisyjną odpowiadającą cenie uzyskanej ze sprzedaży akcji w wyniku budowy książki popytu, które dom maklerski (lub podmiot wskazany przez DM) obejmie a następnie zwróci do pożyczkodawców akcji.

"Przeprowadzenie procesu podwyższenia kapitału w sposób przedstawiony powyżej, z uwagi na zaoferowanie na rzecz inwestorów akcji dopuszczonych do obrotu giełdowego i wyeliminowanie ryzyka związanego z okresowym brakiem płynności akcji, jaki towarzyszyłby podwyższeniu kapitału przeprowadzanemu w sposób zwykły, pozwoli w ocenie zarządu zmaksymalizować zainteresowanie udziałem w transakcji ze strony inwestorów, wpływając korzystnie na uzyskane parametry transakcji, w tym na uzyskany poziom ceny emisyjnej dla nowo emitowanych akcji" - napisano w komunikacie.

Jak dodano, pozwoli to też na stosunkowo szybkie pozyskanie kapitału na realizację projektów.

Biomed podał, że niektórzy członkowie rady nadzorczej oraz prezes zamierzają wziąć udział w procesie procesu budowy książki popytu, a następnie nabyć akcje spółki jako inwestorzy, zwiększając tym samym swoje zaangażowanie.

"Środki pozyskane przez spółkę w formie equity, łącznie z pożyczką (umowa z ACP Credit I SCA SICAV-RAIF - przyp. PAP Biznes), mają zapewnić pełne i kompleksowe finansowanie celów strategicznych emitenta wskazanych w rb 29/2022, a także znacząco poprawią strukturę bilansową spółki w zakresie finansowania przedmiotowych projektów" - napisano w komunikacie.

Na początku listopada Biomed Lublin zaktualizował strategię rozwoju. Jak wtedy podawano, priorytetem strategicznym spółki pozostają produkty lecznicze BCG, w związku z czym realizowane są aktualnie dwie inwestycje: Centrum Badawczo Rozwojowe oraz Zakład Produkcyjny Onko BCG. W ocenie spółki, efekty tych projektów powinny mieć istotny wpływ na wyniki finansowe od 2025 roku. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
gamerfan
Dopiszcie, że min. zakup może odbyć się na poziomie 100 000 akcji. Po za tym akcje już zostały objęte. Patrz ESPI:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/BIOMED-LUBLIN-WYTWORNIA-SUROWIC-I-SZCZEPIONEK-SA-Zawiadomienie-znaczne-pakiety-akcji-8447523.html

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki