Bill Gates obraził władze Boliwii

Bill Gates obraził Boliwijczyków. Multimilioner chciał podarować krajowi 100 tysięcy kur do dalszej hodowli w ramach programu pomocy biednym państwom świata. Władze Boliwii nie dziękują, ale domagają się przeprosin.

Bill Gates obraził władze Boliwii
Bill Gates obraził władze Boliwii (fot. MIKE SEGAR / FORUM)

Inicjatywa Billa Gatesa ma na celu pomoc najbiedniejszym państwom świata poprzez wspomaganie hodowli ptactwa i zarazem walkę z głodem. Dlatego też chciał podarować Boliwii 100 tysięcy kur. Gest nie spodobał się władzom kraju, które odebrały go jako ubliżający i świadczący o tym, że Bill Gates nie zna realiów tamtejszego życia.

- Niektórzy ludzie wciąż widzą nas jako żebraków. Tymczasem od dawna nasze życie nie zależy już tylko od hodowli kur. Zrobiliśmy duże postępy" - skomentował sprawę minister rolnictwa i rozwoju wsi.

César Cocarico dodał, że Bill Gates powinien być lepiej poinformowany, odnosząc się do faktu, że Boliwia jest jednym ze światowych liderów hodowli kur, produkując 200 milionów kurczaków rocznie i eksportując 36 milionów.

- My, Boliwijczycy, nie potrzebujemy takich prezentów od nikogo, żeby przeżyć. Jesteśmy dumnym narodem - dodał minister.

Władze Boliwii nie przyjęły prezentu. Domagają się za to oficjalnych przeprosin od Billa Gatesa.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Trętowska/Santiago de Chile/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~marcin

Mój wujek zawsze mawiał: "jak dają, to bierz, jak biją, to uciekaj".

! Odpowiedz
0 0 ~s6

Po prostu biedy nie ma. To co smuci szalony Franek o biedzie może być zmyślone jak jego bóg. Jak ktoś żyje w domku z patyków i gliny który sam ulepił, to co w tym złego. Nie musiał brać kredytu, nie musiał kupować działki, nie musiał walczyć z urzędnikiem o pozwolenie, nie musiał płacić za projekt, zawsze ma ciepło, jak mu się znudzi okolica to idzie dalej i lepi nowy. Nie potrzebuje marketu, bo ma obok dżunglę czyli market darmowy, co upoluje to jego i ma za darmo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~tindala

A jeżeli to są kury znoszące złote jajka ???

! Odpowiedz
1 0 ~erererer

to chyba miała być taka przysłowiowa wędka do łowienia ryb, ale gdyby plebs rozumiał do czego służy wędka to miałby wędke a nie krzyczał o ryby

! Odpowiedz
0 3 ~Rzr

Multimiliarder

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 11 ~pol

Dokładnie, Gates mógłby jak każdy normalny miliarder spokojnie trwonić pieniądze na drogie pałace, wystawne przyjęcia i superszybkie samochody, a mu się zachciewa walki z biedą.... Niech się ogarnie

! Odpowiedz
5 2 ~1984

Bill Gates wydrenował budżety państwo monopolizując rynek systemów, a teraz "walczy z biedą" czym zjednuje umysły prostaczków. Fundacje założył po to by robić opymalizacje podatkowe.

! Odpowiedz
1 2 ~ehe

Ta ich cała "walka z biedą" to zwykłe ulgi podatkowe + obsadzanie w fundacjach ludzi za grube wynagrodzenia. Jak ktoś chce pomagać to pomaga, nie informując przy tym całego świata o tym że wydał na pomoc biednym cały dzienny zysk ;)

! Odpowiedz
5 9 ~tindala

Zdrowa agresja przeciw Gatesowi ( dorobił się k....), rozumiem że w ramach protestu przestaną panowie używać Windowsa. A tak na ,marginesie to nawet w Polsce są wsie gdzie chętnie przyjęto by te kury. ( jak to się mówi " wyżej sr..., niż du... ma" )

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil