Bill Gates coraz bogatszy. Kolejny rekord padł

Bill Gates, będący najbogatszym człowiekiem na świecie, pokonał kolejną barierę. Według zestawienia agencji Bloomberg, majątek Amerykanina w piątek przekroczył rekordowe 90 mld dolarów.

Bill Gates coraz bogatszy. Kolejny rekord padł
Bill Gates coraz bogatszy. Kolejny rekord padł (fot. MIKE SEGAR / FORUM)

Zgodnie z informacjami Bloomberga, wzrost wartości majątku Gatesa był możliwy dzięki drożejącym walorom spółek, w których założyciel Microsoftu posiada udziały (Ecolab oraz Canadian National Railway Company). Pozwoliło to na dodanie kolejnych 31 mln USD do całkowitego majątku. Z tej przyczyny dobytek Amerykanina przekroczył rekordowy poziom 90 mld USD, co zdarzyło się po raz pierwszy w najnowszej historii świata. 

Szacuje się, że wartość majątku Gatesa jest równa 0,5% wartości produktu krajowego brutto całych Stanów Zjednoczonych. Pomimo znacznych wydatków na cele charytatywne, Amerykanin w ciągu ostatniego roku zdołał zwiększyć swój dobytek o 15 mld dolarów.

Dzięki wzrostom na giełdzie, Gates zwiększył do 14 mld USD dystans dzielący go od drugiego na liście Amancio Ortegi. Hiszpański magnat i założyciel firmy odzieżowej Zara, z majątkiem równym około 76 mld dolarów, jest obecnie najbogatszym Europejczykiem. Na najniższym stopniu podium znajduje się słynny amerykański inwestor, Warren Buffett (66,8 mld).

Mikołaj Fedkowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~Gargamel

Rotschild najbogatszy na świecie ma większość udziałów w bankach 50 bilionów dolarów

! Odpowiedz
5 9 ~Łasic

Na bankier.pl mają przynajmniej inteligentnych redaktorów, którzy tłumaczą "billion" jako miliard, a nie bilion. W przeciwieństwie do onetów i innych gówien... hehe.

To taka dygresyjka. Jeśli zaś chodzi o Gates'a, to on przynajmniej stworzył coś co jest proste w obsłudze i ma fundację, która pomaga ludziom. W przeciwieństwie do skąpego tyrana, jakim był Jobs, który w całym swoim życiu nie dał grosza na cele charytatywne i stworzył badziewie zwane Mac OS, z którego korzystanie jest jednym wielkim wyzwaniem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~dobryczlowiek

Nigdzie niema informacji ile jaka osoba przelała na cele charytatywne. Nie wszyscy odstawiają szopkę, jacy to skromni nie są, a robią na tym książkowy PR. Przykładem "dobrego" i "bezinteresownego" człowieka jest Mark Zuckerberg.

! Odpowiedz
3 8 ~Edward_G

Jakby, windows nie sprawiał problemów, to Bill Gates był by biedniejszy.

! Odpowiedz
3 5 ~j0hn

Jakby Windows nie sprawiał problemów, to byś przecinki stawiał w odpowiednim miejscu.

! Odpowiedz
1 1 ~Edward_G odpowiada ~j0hn

Te przecinki to nie ja, to windows.

! Odpowiedz
12 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 8 ~Antek

Mam nadzieje że odpowiednie służby odpowiedzialne że monitorowanie sieci widzą co napisałeś i zajmą się tobą... swoją drogą gdzie jest admin że pozwala na takie antypolskie wpisy ???

! Odpowiedz
10 2 ~i-hate-polish-people odpowiada ~Antek

Antek wracaj sprzątać po kocie twojego prezesa z PIsu ,jesteś wart tyle ile twoja wolność słowa w której jakieś służby mają się mną zająć .Sram na was polaczki gęstym kałem z UK i moim świeżym brytyjskim obywatelstwem mam nadzieję że już nigdy nie wrócę do tego waszego socjalistycznego neo Gierkowskiego szamba z Kaczyńskim i jego złodziejami co się kreują na patriotów a rąbią was w przysłowiowego dupala.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~qssag odpowiada ~i-hate-polish-people

nie karmic trola

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil