REKLAMA
Tour de spółki

Szef Amazona kupił najdroższy dom w Los Angeles

2020-02-17 09:50
publikacja
2020-02-17 09:50

165 mln dolarów zapłacił Jeff Bezos, szef Amazona, za posiadłość położoną w Kalifornii. To najwyższa kwota, jaką zapłacono za nieruchomość w Los Angeles.

165 mln dolarów za nowy dom szefa Amazona / FORUM

Blisko 647 mln zł (według kursu na 17 lutego br.) kosztował nowy dom Jeffa Bezosa, twórcy i szefa Amazona. Rezydencja w Beverly Hills należała początkowo do Jacka Warnera, jednego z założycieli wytwórni firmowej Warner Brothers. Na terenie posiadłości (ponad 3,6 ha) znajduje się m.in. basen, pole golfowe oraz domki gościnne.

Nowy dom szefa Amazona jest wart o 3 mln dolarów więcej niż wyniósł podatek zapłacony przez firmę za 2019 (czyli 11,75 mln zł)  - czytamy w portalu Market Watch. Amazon powinien zapłacić łącznie ponad miliard dolarów podatku.

Firma korzysta z możliwości odroczenia zobowiązań podatkowych, występujących w związku z różnicami w księgowaniu. Wynikają one z rozbieżności prawa podatkowego i bilansowego. Księgowość Amazona jest skomplikowana, utrudnia to zidentyfikowanie, ile podatku firma powinna zapłacić, wynika z analizy organizacji Fair Tax Mark.

W 2019 roku Amazon zanotował wzrost ceny akcji. Przedsiębiorstwo idzie z duchem czasu, inwestuje w robotyzację i automatyzację przemysłową. W Gliwicach powstanie kolejne centrum logistyczne, w którym pracować będzie cztery razy więcej maszyn niż ludzi

Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem 2019 roku według rankingu Bloomberga.

DF

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
kamilp141
Ale dach to by mogli umyc dronami
gerth
Ciekawe ile zarobił pośrednik nieruchomości
and00
Znając sknerstwo typa to pewnie nic
specjalnie_zarejstrowany1 odpowiada and00
tak slyszalem ze w Los Angeles jest jak na podkarpaciu - marne zarobki za uslugi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki