Szef Amazona kupił najdroższy dom w Los Angeles

165 mln dolarów zapłacił Jeff Bezos, szef Amazona, za posiadłość położoną w Kalifornii. To najwyższa kwota, jaką zapłacono za nieruchomość w Los Angeles.

165 mln dolarów za nowy dom szefa Amazona
165 mln dolarów za nowy dom szefa Amazona (FORUM)

Blisko 647 mln zł (według kursu na 17 lutego br.) kosztował nowy dom Jeffa Bezosa, twórcy i szefa Amazona. Rezydencja w Beverly Hills należała początkowo do Jacka Warnera, jednego z założycieli wytwórni firmowej Warner Brothers. Na terenie posiadłości (ponad 3,6 ha) znajduje się m.in. basen, pole golfowe oraz domki gościnne.

Nowy dom szefa Amazona jest wart o 3 mln dolarów więcej niż wyniósł podatek zapłacony przez firmę za 2019 (czyli 11,75 mln zł)  - czytamy w portalu Market Watch. Amazon powinien zapłacić łącznie ponad miliard dolarów podatku.

Firma korzysta z możliwości odroczenia zobowiązań podatkowych, występujących w związku z różnicami w księgowaniu. Wynikają one z rozbieżności prawa podatkowego i bilansowego. Księgowość Amazona jest skomplikowana, utrudnia to zidentyfikowanie, ile podatku firma powinna zapłacić, wynika z analizy organizacji Fair Tax Mark.

W 2019 roku Amazon zanotował wzrost ceny akcji. Przedsiębiorstwo idzie z duchem czasu, inwestuje w robotyzację i automatyzację przemysłową. W Gliwicach powstanie kolejne centrum logistyczne, w którym pracować będzie cztery razy więcej maszyn niż ludzi

Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem 2019 roku według rankingu Bloomberga.

DF

Źródło:
Firmy:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 17 kamilp141

Ale dach to by mogli umyc dronami

! Odpowiedz
3 17 gerth

Ciekawe ile zarobił pośrednik nieruchomości

! Odpowiedz
8 22 and00

Znając sknerstwo typa to pewnie nic

! Odpowiedz
6 9 specjalnie_zarejstrowany1 odpowiada and00

tak slyszalem ze w Los Angeles jest jak na podkarpaciu - marne zarobki za uslugi

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.