REKLAMA

W nowym Amazonie "pracować" będzie 4 razy więcej robotów niż ludzi

2019-11-27 09:01
publikacja
2019-11-27 09:01

W Gliwicach Amazon otworzy kolejne centrum logistyczne. „Pracować” w nim będzie cztery razy więcej robotów niż ludzi. Wykorzystane zostaną dwa rozwiązania automatyzacyjne. Jednym z nich będzie użycie technologii Amazon Robotics.

fot. Noah Berger / / FORUM

Amazon zapowiada otwarcie kolejnego centra logistycznego w Polsce. W Gliwicach powstanie największy budynek przedsiębiorstwa o powierzchni ponad 210 tys. m2. Na początku listopada firma otworzyła dwa nowe obiekty w Okmianach k. Bolesławca oraz w Pawlikowicach k. Łodzi.

Cztery razy więcej robotów niż ludzi 

- Polska była pierwszym krajem w Europie, gdzie we wrześniu 2015 r. wprowadzono Amazon Robotics. Wdrażanie tego typu rozwiązań jest świadectwem naszego zaangażowania w promowanie innowacyjności w obszarze logistyki z korzyścią zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów – mówi wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie, Steven Harman.

Gliwickie Centrum Logistyki E-Commerce zostanie wyposażone w dwa nowoczesne rozwiązania automatyzacyjne. Jednym z nich jest technologia Amazon Robotics, pomagająca w składowaniu produktów na półkach oraz kompletowaniu zamówień. W firmie będzie „pracować” blisko cztery razy więcej robotów niż ludzi. Amazon planuje stworzyć ponad 1000 nowych miejsc pracy oraz wdrożyć 3,9 tys. robotów transportowych. Drugim rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie w nowym obiekcie będą paletyzatory, czyli roboty rozładowujące i przenoszące przedmioty ważącej więcej niż 15 kg.

Amazon przygotowuje się na czwartą rewolucję

- Nasz nowy zespół będzie odgrywał kluczową rolę w zapewnieniu klientom Amazon w całej Europie obsługi na najwyższym poziomie – mówi Marian Sepesi, dyrektor regionalny przedsiębiorstwa. Amazon stworzył ponad 16 tys. miejsc pracy w siedmiu Centrach Logistycznych E-Commmerce. Firma działa w Polsce od 2014 roku. 

Automatyzacja i robotyzacja stają się coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami. Czwarta rewolucja przemysłowa nadchodzi, w ostatnim czasie Ministerstwo Rozwoju zapowiedziało, że w walce z „kopciuchami” pomoże sztuczna inteligencja

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
john-eire
Amazon jest coraz wiekszy firm w Police. Ale nie mozna zamowic przez Amazon w Polsce. To jest smiesny. Polakow musi placic 30% wyzszy ceny w Alegro.
matpoz1
Są sklepy internetowe, które maja niższe ceny niż allegro, po za tym może nie ma amazon.pl, ale amazon.de jest w j. polskim z polską infolinią, no i niestety nie ma cen tam o 30% niższych ( po za jakimiś sporadycznymi przecenami).
grzegorzkubik
Bezrobocie spadło. Było 5,1 a teraz jest 5%. Jedziemy n a 4,5% w najbliższym czasie.
forfun
1000 osób i 4000 robotów to nie jest 4x więcej tylko 4x tyle lub 3x więcej.
anty12
I niech mi ktos powie, ze potrzeba tylke ludzi na ziemi ile jest obecnie. Potrzebne jest 2 razy mniej za to wykszalconych, a nie masy robakow.
tristans
gdy będzie mniej ludzi, to będzie mniej klientów i roboty będą mniej potrzebne. Robotyzacja sprawia że łatwiej wykosić konkurencję i dojść do monopolu, a zyski są głównie dla podmiotu a nie jego klientów.
anty12 odpowiada tristans
Tak ? To proponuje skasowac sozjalizm i pogonic nie robow do pracy.
jiira odpowiada tristans
Teraz nawet, zeby pracowac w Amazonie bedzie trzeba miec sensowne wyksztalcenie, bo obsluga robotow to juz nie noszenia paczek. Pracy dla niewyksztalconych nie bedzie. Powstanie powazny problem spoleczny.
and00
"...promowanie innowacyjności w obszarze logistyki z korzyścią zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów"
Nowomowa
Przecież oni nie promują innowacyjności ale maksymalizują zysk, i nie dla korzyści pracowników albo klientów, a dla siebie, oraz akcjonariuszy
marcin321
"Amazon planuje stworzyć ponad 1000 nowych miejsc pracy" - BŁĄD
Amazon potrzebuje około 1000 nowych niewolników do harówki - POPRAWNIE

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki