Bez nowelizacji Karty nauczyciela

Nie będzie nowelizacji oczekiwanej między innymi przez samorządy, a krytykowanej przez związki zawodowe karty nauczyciela.

Źródło: materiały dla mediów

Z informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że do nowelizacji miało dojść, ale na przeszkodzie stanęła afera taśmowa. W przeddzień ujawnienia nagrań, które zaszkodziły rządowi, minister edukacji Joanna Kluzik-Rostowska dostała zielone światło od premiera Donalda Tuska na przeprowadzenie nowelizacji przez Sejm. Po publikacji podsłuchów, oboje wycofali się ze zmian.


Uzgodnienia i negocjacje w sprawie zmian w karcie nauczyciela trwały ponad 4 lata. Oficjalnie minister edukacji zapewnia, że prace te trwają nadal - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".


IAR/DGP/łp/sk
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~je

3 latka na urlopie zdrowotnym dalej będzie .Pozazdrościć socjalu ale kto będzie ryzykować utratę elektoratu przed wyborami.

! Odpowiedz
0 0 ~lol3

@je: idź uczyć w szkole to się dowiesz po co są urlopy zdrowotne. Ja bym nie wytrzymał roku, a co dopiero 40 lat nauczania. Poza tym większość nauczycieli, których znam chce zmiany albo w ogóle wyrzucenia Karty Nauczyciela, więc nie nazywałbym ich "elektoratem"

! Odpowiedz
0 1 ~liverpool50

Co ma afera taśmowa do "Karty Nauczyciela"? Podsłuchiwali kelnerzy czy nauczyciele?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil