REKLAMA

Bank Smart przestaje być wirtualny

Michał Kisiel2016-06-30 08:39analityk Bankier.pl
publikacja
2016-06-30 08:39

Bank Smart wprowadza zmiany w ofercie. Klienci będą mogli m.in. skorzystać z obsługi w oddziałach, przelewów natychmiastowych i limitować transakcje zlecane przez internet lub w bankowości mobilnej. W tabeli opłat pojawia się prowizja za wypłatę środków z zagranicznych bankomatów.

Finansowy dyskont – takim hasłem reklamuje się Bank Smart, jedna z najmłodszych marek na polskim rynku bankowości detalicznej. Bank ma stosunkowo wąską ofertę, ale do tej pory była ona bardzo atrakcyjna cenowo. Podstawowy rachunek z kartą płatniczą prowadzony jest bezwarunkowo za darmo, a klienci mogą bez opłat wypłacać gotówkę we wszystkich bankomatach w Polsce.

fot. / / YAY Foto

Bank przesłał właśnie swoim klientom nowe regulaminy i taryfy opłat. W dokumentach znalazły się także informacje o podwyżkach prowizji. Posługiwanie się kartą płatniczą wydaną do SMART Konta było do tej pory darmowe. Od 1 lipca każda wypłata w bankomacie za granicą będzie obciążona opłatą w wysokości 5 zł. Stawki w przypadku kont walutowych pozostają bez zmian.

Reklama

Drożeją także przelewy zlecane telefonicznie. Od lipca nie będą już bezpłatne, pojawi się 5-złotowa prowizja. Przelew zagraniczny SWIFT  z rachunku oszczędnościowego w złotych do tej pory kosztował 15 zł, teraz wysokość opłaty będą mieścić się w widełkach 20-200 zł (0,2 proc. kwoty transakcji). Podobne zmiany dotkną kont oszczędnościowych w euro, dolarach i funtach – płaska stawka zastąpiona zostanie przedziałem, a minimalna prowizja zostanie podwyższona do odpowiednio 4 euro, 5 dolarów i 3 funtów.

Nie zmieniają się stawki oprocentowania i zasady naliczania odsetek. Z początkiem lipca bank wprowadza jednak kilka nowości. Bank Smart przestanie być instytucją czysto wirtualną – klienci będą mogli korzystać z sieci oddziałów BIZ Banku. Płatności kartami w sieci będą zabezpieczane jednorazowym hasłem SMS w ramach schematu 3DSecure. Przelewy wewnątrz instytucji będą realizowane 7 dni w tygodniu, a klienci będą mogli zlecać również przelewy natychmiastowe do innych banków (opłata w bankowości internetowej i mobilnej wyniesie 1 zł). Pojawią się także limity ilościowe i kwotowe operacji w kanałach elektronicznych.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje, jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~and
a co z dyrektywą Komisji Europejskiej o bezpłatnym koncie podstawowym? Ktoś celowo o tym nie pamięta.
~wiesiek
zalozylem konto ale juz rezygnuje bank ktore tak robi zmiany nie interesuje mnie
~tomek
A co z pay4u? Dalej musze trzymac konto w mbanku, bo nie ma pay4you w Banku Smart.
~alicja
ja juz od dawna korzystam tylko z getin banku przez aplikacje w telefonie, dostep do wszystkiego mam natychmiast
~mg
Czyli jak robie przelewy z euro konta i wybieram w euro z euro karty zagranica to mam to stale zadarmo?
~Tom
W regulaminie jest coś o koncie wspólnym, to fajnie, ale niejasna jest opłata za karty. W TOiP odnośnie kart jest podane: 1) wydanie pierwszej Karty (w ramach Umowy ramowej) - bez opłat, 2) wydanie drugiej i kolejnych Kart - 25 zł. Czy karty są liczone jako pierwsza dla każdego ze współposiadaczy, czy jako kolejna do konta? Napisano W regulaminie jest coś o koncie wspólnym, to fajnie, ale niejasna jest opłata za karty. W TOiP odnośnie kart jest podane: 1) wydanie pierwszej Karty (w ramach Umowy ramowej) - bez opłat, 2) wydanie drugiej i kolejnych Kart - 25 zł. Czy karty są liczone jako pierwsza dla każdego ze współposiadaczy, czy jako kolejna do konta? Napisano "w ramach Umowy ramowej", więc teoretycznie jest jedna umowa ramowa dla dwojga współposiadaczy, ale czy ja dobrze interpretuję te zapisy? Czy dla każdego współposiadacza pierwsza karta jest bezpłatna?
~niko
Porównując do innych "banków" nie mam uwag do Smarta... A jeżeli ci co wypisuję, że jest źle itp.... to proszę dajcie konkretny przykład innego banku....
~D4t
Konto Idealne w Idea Banku jest od jakiegoś czasu całkowicie bezpłatne z kartą i nie jest "dyskontem". Darmowe jest też Orange Finanse (czyli inne opakowanie mBanku). Ja obecnie korzystam głównie z mBanku, bo otrzymałem kiedyś kartę z darmowym prowadzeniem, natomiast do konta w Banku SMART nie potrafię się dostać, bo pozapominałem Konto Idealne w Idea Banku jest od jakiegoś czasu całkowicie bezpłatne z kartą i nie jest "dyskontem". Darmowe jest też Orange Finanse (czyli inne opakowanie mBanku). Ja obecnie korzystam głównie z mBanku, bo otrzymałem kiedyś kartę z darmowym prowadzeniem, natomiast do konta w Banku SMART nie potrafię się dostać, bo pozapominałem loginy i hasła. Poza tym nie podobał mi się surowy panel na początku. Może teraz jest lepiej.
~StanRS
Założyłem konto w Banku Smark tylko dlatego, że wypłaty za granicą były za darmo. Teraz będzie trzeba za to płacić. Pewnie poszukam czegoś lepszego.
~Misiek
W czasach kryptowalut nie ma potrzeby korzystać z pazernych pośredników. Każda współczesna transakcja finansowa ma przynajmniej jednego pośrednika, a najczęściej więcej. Są nimi banki, ale też np. operatorzy kart, płatności i inne firmy. Tylko na rozmaitych prowizjach transakcyjnych banki zarabiają na świecie niewiarygodną sumę 1,W czasach kryptowalut nie ma potrzeby korzystać z pazernych pośredników. Każda współczesna transakcja finansowa ma przynajmniej jednego pośrednika, a najczęściej więcej. Są nimi banki, ale też np. operatorzy kart, płatności i inne firmy. Tylko na rozmaitych prowizjach transakcyjnych banki zarabiają na świecie niewiarygodną sumę 1,7 biliona (1700 miliardów) dolarów. Te pieniądze mogą zostać u ludzi. Trzeba powiedzieć dość pośrednikom.

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki