REKLAMA

BNP Paribas BP chce całą sprzedaż kredytów realizować w oparciu o WIRON do końca I poł. '24

2023-08-10 10:52
publikacja
2023-08-10 10:52

BNP Paribas Bank Polska w pierwszej kolejności zaoferuje produkty oparte na WIRON-ie w segmencie bankowości korporacyjnej i planuje, że cała sprzedaż kredytów będzie realizowana w oparciu o ten nowy wskaźnik do końca I półrocza 2024 roku - poinformował prezes banku Przemek Gdański. Podał, że chciałby, by bank mógł wypłacić dywidendę już w przyszłym roku.

BNP Paribas BP chce całą sprzedaż kredytów realizować w oparciu o WIRON do końca I poł. '24
BNP Paribas BP chce całą sprzedaż kredytów realizować w oparciu o WIRON do końca I poł. '24
/ Materiały prasowe

Po I półroczu zysk netto grupy BNP Paribas BP wzrósł do 947,6 mln zł z 535,4 mln zł rok wcześniej.

"To czy wypłacimy dywidendę, zależy od tego, jaki wynik wypracujemy, zależy od polityki dywidendowej KNF, zależy również od tego, jaką decyzję podejmą nasi akcjonariusze. Osobiście chciałbym, żebyśmy byli w sytuacji, w której możemy wypłacić dywidendę już w przyszłym roku" - powiedział Gdański.

Bank podał w czwartek, że brak jest wyraźnych oznak ożywienia popytu na kredyt. Sprzedaż kredytów gotówkowych wzrosła w II kwartale kdk o 35 proc. do 944 mln zł, natomiast sprzedaż kredytów hipotecznych wyniosła 71 mln zł, co oznacza wzrost o 56 proc. kdk i spadek 94 proc. rdr.

"Nie jesteśmy aktywnie oferującym kredyty hipoteczne poza nasz portfel klientowski i na razie nie przewidujemy zmiany tego podejścia" - powiedział Gdański.

"Bank ma precyzyjny harmonogram oferowania produktów opartych o stawkę WIRON, na pierwszy ogień pójdą produkty w obszarze bankowości korporacyjnej, natomiast naszym zamiarem jest przeniesienie całej nowej produkcji na WIRON do końca I półrocza przyszłego roku" - dodał.

Prezes podał, że jest wysoce prawdopodobne, że bank będzie wracał do klientów ze zmienioną ofertą ugód w sprawie kredytów CHF.

BNP Paribas Bank Polska poinformował, że łączna liczba indywidualnych ugód w sprawie kredytów CHF pod koniec czerwca 2023 roku wzrosła do 2.617 z 1.592 pod koniec marca 2023 roku.

Pod koniec czerwca BNP Paribas BP przedstawił indywidualne propozycje ugody w sprawie kredytów CHF 12.120 klientom i 3.399 z nich zaakceptowało warunki przedstawionych propozycji, z czego podpisano 2.617 ugód.(PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki