REKLAMA

BM mBanku obniżył rekomendację dla Cognora do "akumuluj", a cenę docelową do 5,97 zł

2022-05-20 08:50
publikacja
2022-05-20 08:50
BM mBanku obniżył rekomendację dla Cognora do "akumuluj", a cenę docelową do 5,97 zł
BM mBanku obniżył rekomendację dla Cognora do "akumuluj", a cenę docelową do 5,97 zł
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 20 maja, obniżyli rekomendację dla spółki Cognor do "akumuluj" z "kupuj", a cenę docelową do 5,97 zł z 6,75 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 5,52 zł za akcję.

Analitycy podkreślają, że utrzymuje się wysoko marżowe otoczenie - w Polsce ceny długich wyrobów stalowych sięgnęły średnio poziomów 6 tys. zł, a powoli słabnąca gospodarka nie jest w stanie szybko zrównoważyć zakłóceń podażowych wywołanych konfliktem. Gwałtownym spadkom cen stali skutecznie przeciwdziała również wzrost cen wsadu hutniczego.

"W tym otoczeniu, mimo oczekiwanego spowolnienia, Cognor wciąż poprawia wyniki. Na korzyść spółki działa zabezpieczenie cen energii, dające Cognorowi kosztową przewagę względem innych producentów elektrycznych. To może okazać się kluczowe w przyszłym roku, w którym

ceny energii prawdopodobnie osiągną szczyty i dla wielu producentów mogą okazać się dużym problemem. W Europie niewykluczone jest ograniczanie części mocy produkcyjnych, producenci elektryczni odpowiadają za ok. 50 proc. mocy produkcyjnych starego kontynentu" - napisano w raporcie.

BM mBanku po publikacji przez Cognor wyników za pierwszy kwartał zmienił prognozy wyników przyszłych okresów. W bieżącym roku analitycy podnieśli prognozę EBITDA o 2 proc.

"(...) widzimy potencjał do niższych cen złomu względem poprzednich założeń. W roku 2023 i 2024 obniżamy prognozy ze względu na trudniejszą sytuację gospodarczą, mniejszy wolumen produkcji w 2023 roku oraz wyższe zakładane ceny energii w 2024 roku" - dodano.

Rekomendacja została opracowana przez mBank na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem rekomendacji jest Antoni Chęciński. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 20 maja 2022 roku o godzinie 8.25.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

42506473_Cognor_20220520.pdfpdf
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki