BIK: wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych wzrosła w III o 1 proc. rdr

Wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych wzrosła w marcu o 1 proc. rdr, a liczbowo wzrosła o 1,7 proc. - podało Biuro Informacji Kredytowej.

"W marcu 2018 r. banki SKOK-i udzieliły łącznie 635,3 tys. kredytów konsumpcyjnych na kwotę 7,51 mld zł. Stanowi to wzrost o 1,7 proc. w ujęciu liczbowym i o 1 proc. w ujęciu wartościowym, w porównaniu do marca ubiegłego roku" - napisano.

BIK podaje, że w ujęciu wartościowym banki i SKOK-i udzieliły w okresie styczeń – marzec kredytów konsumpcyjnych na kwotę o 7,6 proc. wyższą niż w tym samym okresie 2017 r.

"Po udanym pierwszym kwartale 2018 r. wydaje się, że można z lekkim optymizmem patrzeć na cały rok w aspekcie wartości udzielanych kredytów konsumpcyjnych, pod warunkiem jednak, że nie wystąpią negatywne zdarzenia zarówno o charakterze globalnym jak i lokalnym, które zmniejszyłyby apetyt banków na ryzyko, a gospodarstwa domowe zniechęciły do zaciągania kredytów konsumpcyjnych, należy więc uważnie analizować otoczenie globalne i makroekonomiczne" - napisano w komentarzu. (PAP Biznes)

map/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj