REKLAMA

Asbis podwaja dział związany z robotyką; wprowadzi ją na nowe rynki

2023-03-20 10:32
publikacja
2023-03-20 10:32

Asbis Enterprises podwaja swój dział komercyjny związany z robotyką - Asbis Robotic Solutions - oraz rozpoczyna działania tej dywizji w nowych krajach, takich jak Węgry i Bułgaria oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej - poinformował w komunikacie prasowym dystrybutor, deeloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT.

Asbis podwaja dział związany z robotyką; wprowadzi  ją na nowe rynki
Asbis podwaja dział związany z robotyką; wprowadzi  ją na nowe rynki
fot. whiteMocca / / Shutterstock

Lokalne zespoły Asbis Robotic Solutions (AROS) działają już w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Grecji oraz na Cyprze.

"Grupa planuje rozszerzyć swoje portfolio produktów z zakresu robotyki w 2023 roku. Pierwszych robotów współpracujących pod własną marką CRON Robotics należy spodziewać się na rynkach europejskich również w 2023 roku" - napisano.

Jak wskazano, pierwszymi produktami dystrybuowanymi przez AROS będą rozwiązania firm takich jak: Aubo, Dobot, DH Robotics, Gausium&Keenon. Aktualna oferta AROS obejmuje rozwiązania do sprzątania powierzchni przemysłowych i handlowych, w tym hoteli, restauracji i kawiarni (HORECA), szpitali i lokali biurowych, rozwiązania dostawcze oraz rozwiązania z zakresu robotyki przemysłowej, takie jak automatyzacja pracy przenośników na liniach produkcyjnych czy spawanie konstrukcji metalowych.

Asbis Robotic Solutions (AROS) to nowa gałąź biznesu Asbis, która została uruchomona w grudniu 2022r. Skupiona się ona na dystrybucji robotów współpracujących (znanych również jako coboty) oraz budowy własnych rozwiązań w tym zakresie (CRON Robotics).

"Zgodnie z prognozami rynkowymi, do 2030 roku globalny sektor robotyki będzie notował silny wzrost na poziomie około 20 proc. rocznie. Jeśli chodzi o segment cobotów, czyli robotów współpracujących z człowiekiem oraz przemysłowych, w ostatnich latach sektor ten rósł o 40 proc. rocznie. Oczekuje się, że do 2026 r. wartość globalnego rynku cobotów wyniesie 225 miliardów dolarów" - napisano. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
interwencja przechodzi przez rynek

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki