REKLAMA

Artifex Mundi rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

2019-03-06 18:06, akt.2019-03-07 10:15
publikacja
2019-03-06 18:06
aktualizacja
2019-03-07 10:15
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Producent gier z GPW, Artifex Mundi, rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Spółka zdaje się wciąż być w trudnej sytuacji pomimo niedawnej emisji akcji.

Zarząd Artifex Mundi zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych w zakresie modelu i profilu prowadzonej działalności gospodarczej - podała spółka w komunikacie. Producent gier zamierza m.in. „przeprowadzić ewaluację obecnej strategii rozwoju, ocenić prowadzone w ramach realizacji strategii działania, a także zbadać możliwości nowych obszarów rozwoju w ramach szeroko pojętego rynku gier”.

Jednocześnie spółka poinformowała, że „nie zostały podjęte żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej, jak również (...) nie ma pewności, czy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości”.

Kurs producenta gier zdaje się nie reagować na te informacje. Zawarta dziś jednak został zaledwie jedna transakcja o wartości około 250 złotych.

/ Bankier.pl

Warto wspomnieć, że obecną strategię rozwoju Artifex zaprezentował niecały rok temu. Zgodnie z jej założeniami miała ona m.in. przyczynić się do „dynamicznego wzrostu” wyników finansowych, co już w perspektywie lat 2020-2021 mogłoby pozwolić na rozpoczęcie wypłacania dywidendy.

W przyjętej w maju 2018 roku strategii rozwoju spółka podawała ponadto, że zamierza skupić się na działalności w trzech segmentach: gry HOPA, gry F2P oraz gry Premium. „W średnim terminie (lata 2018-2021) ambicją grupy jest istotne zwiększenie dochodowości segmentu poprzez wprowadzenie alternatywnego, subskrypcyjnego modelu sprzedaży gier, pozwalającego na znaczące zwiększenie (o ponad 50 proc.) średniego dochodu z aktywnego gracza” – zapewniał Artifex. Tak szybka próba odejścia od ogłoszonej strategii pokazuje, że rzeczywistość okazała się znacznie trudniejsza niż sądzono.

Już zeszłoroczna strategia rozwoju była bezpośrednią odpowiedzią na pojawiające się problemy. Artifex na początku 2018 roku informował bowiem o gigantycznych odpisach sięgających ok. 10 mln złotych. Na odpis zdecydowano się wtedy w wyniku przeglądu realizowanych projektów, które okazały się znacznie mniej perspektywiczne niż zapowiadano do tej pory. W efekcie strata netto za 2017 rok wyniosła ponad 3,5 mln złotych, a także niezbędna okazała się emisja akcji.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki