REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Ardanowski: Chcę wiedzieć, kto naprawdę rządzi

2022-01-31 07:00
publikacja
2022-01-31 07:00

Jeśli nie otrzymam wyjaśnień – byłem podsłuchiwany, czy nie – to będę głosował za powołaniem komisji śledczej i myślę, że nie jestem w tym zamiarze odosobniony – mówi w opublikowanej w poniedziałek rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jan Krzysztof Ardanowski, poseł PiS, były minister rolnictwa.

Ardanowski: Chcę wiedzieć, kto naprawdę rządzi
Ardanowski: Chcę wiedzieć, kto naprawdę rządzi
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

"Różne osoby informują mnie o tym, że byłem podsłuchiwany. Chcę mieć w tej kwestii absolutną pewność" - powiedział gazecie Ardanowski. Dodał, że od tego zależą też jego dalsze decyzje polityczne, w tym te związane z pełnieniem funkcji posła.

"Jestem coraz bardziej zaniepokojony stanem państwa. Zresztą nie jest to tylko moje zdanie. Jest wielu posłów w Klubie PiS, którzy to zatroskanie podzielają" - powiedział Ardanowski. Według niego "kolejni posłowie zaczynają się zastanawiać, kto naprawdę w Polsce rządzi".

"W kwestii inwigilacji akceptuję stosowanie różnych technik operacyjnych, ale to musi się odbywać w zgodzie z prawem. Dla mnie określenie +prawo i sprawiedliwość+ to nie jest slogan" - podkreślił poseł PiS.

Pytany przez "Rz" kto jego zdaniem naprawdę rządzi w Polsce, odpowiedział: "Chcę mieć po prostu pewność, że władzę w Polsce sprawuje demokratycznie wybrana większość sejmowa, a nie smutni panowie, którzy gdzieś w tle pociągają za sznurki". "PiS przed 2015 rokiem piętnował właśnie takie patologie naszych poprzedników. Domagaliśmy się wyjaśnień różnego rodzaju afer związanych ze służbami" - stwierdził.

Ardanowski zapytany co się stanie, jeśli tych wyjaśnień nie otrzyma, odpowiedział: "Wtedy będę oczekiwał, że powstanie sejmowa komisja śledcza. Uważam, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan i jeśli nie teraz, to w następnej kadencji ktoś będzie chciał to wyjaśnić".

"Martwię się oczywiście, czy nie jest to wszystko tzw. podpuchą, czy sprawa podsłuchów nie jest +wrzutką+ ze strony przeciwników państwa polskiego. Jednak nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził, że Pegasus w Polsce funkcjonował. Zapewne funkcjonują również inne systemy inwigilacyjne, które mają do dyspozycji służby. Ze strony najbliższego współpracownika prezesa PiS, czyli posła Marka Suskiego pada liczba możliwych podsłuchów nawet kilkuset osób rocznie. To bardzo duża liczba. Marek Suski chyba wie, co mówi, jest bowiem członkiem Komisji ds. Służb Specjalnych" - powiedział Ardanowski.

Dodał, że "należy domniemywać, że w tej liczbie mogą być osoby w państwie kluczowe – ministrowie, parlamentarzyści – i mogą być podsłuchiwani bez skonkretyzowanych zarzutów".

Ardanowski pytany, czy te obawy podzielają inni posłowie PiS odpowiedział: "Tak. Nie jestem sam, jeśli chodzi o moje obawy. Rozmawiają ze mną posłowie PiS, którzy sądzą, że też mogli być podsłuchiwani bezpodstawnie".

Pytany do kiedy oczekuje wyjaśnień, powiedział, że "czas jest do chwili głosowania nad powołaniem komisji śledczej". "Jeśli ich nie otrzymam, to będę głosował za powołaniem komisji i myślę, że nie jestem w tym zamiarze odosobniony. Mówię to bardzo otwarcie" - powiedział Ardanowski. (PAP)

maja/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
jas2
Trzeba przyznać, że Ardanowski był i jest OK.
trybuch
Panie Ardanowski w Polsce rządzi ten kto ma więcej haków jeszcze Pan tego nie zrozumiał.
zenonn
Urwał się z choinki?
Najpierw trzeba podsłuchać, by stawiać zarzuty.
jarunia
może i podsłuchują posłów, a może te posły to nie głupie osły, tylko ruskie i pruskie agenty?
Teoria sprytnej gapy
lancealot
"Dla mnie określenie +prawo i sprawiedliwość+ to nie jest slogan"

Nagle sobie przypomniał gdy okazało się, że jego też sprawdzają i szukają haków.

"Martwię się oczywiście, czy nie jest to wszystko tzw. podpuchą, czy sprawa podsłuchów nie jest +wrzutką+ ze strony przeciwników państwa polskiego."

Ale
"Dla mnie określenie +prawo i sprawiedliwość+ to nie jest slogan"

Nagle sobie przypomniał gdy okazało się, że jego też sprawdzają i szukają haków.

"Martwię się oczywiście, czy nie jest to wszystko tzw. podpuchą, czy sprawa podsłuchów nie jest +wrzutką+ ze strony przeciwników państwa polskiego."

Ale zostawia sobie furtkę. Czyli jednak chodzi o utargowanie kolejnych stanowisk i benefitów dla siebie o popleczników. Czyli dzień jak co dzień w partii..
ajwaj_
Ardanowski udaje, ze nie wie :)

Rzadza animatorzy sekty PISi,
wykonuje TW Balbina i PISia-Boyz
zenonn
Kto wydaje rozkazy Balbinie?
ajwaj_ odpowiada zenonn
Kazdy kapral zza oceanu CIA albo GB Mi6
NEOCON na czele
dziadekjarek odpowiada ajwaj_
Tobie rozkazy przychodzą z Maskwy
ajwaj_ odpowiada dziadekjarek
Ukrainiec, nie przezywaj,
bo cie Corona pogryzie
nie naduzywaj, bo twój niby dowcip slyszalem pod Biedrona

Powiązane: Pegasus - system do inwigilacji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki