REKLAMA

Apple zaprezentowało nowy zegarek. To pierwszy neutralny węglowo produkt firmy

2023-09-12 22:16
publikacja
2023-09-12 22:16

Koncern Apple zaprezentował we wtorek nowy zegarek Apple Watch Series 9; ma być pierwszym produktem firmy, którego wytwarzanie nie zwiększy emisji dwutlenku węgla. Ogłosił też, że nie będzie dłużej używał skóry w wytwarzaniu żadnych produktów. Koncern zaprezentował również nową wersję swojego flagowego telefonu iPhone 15, pierwszą z uniwersalnym wejściem USB-C.

Apple zaprezentowało nowy zegarek. To pierwszy neutralny węglowo produkt firmy
Apple zaprezentowało nowy zegarek. To pierwszy neutralny węglowo produkt firmy
/ Apple

Jak powiedział podczas wtorkowej konferencji Wonderlust szef koncernu Tim Cook, nowy smart watch jest pierwszym urządzeniem, który spełnia zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej w produkcji sprzętu do 2030 r. Według Apple nowy zegarek stworzony jest z większej ilości materiałów z recyklingu, a jego produkcja zasilana jest "100 proc. czystą elektrycznością".

Zrezygnowano też ze skórzanych pasków na rzecz nowej tkaniny, również stworzonej w części z odzyskanych materiałów. Z recyklingu pochodzi też kobalt używany w baterii zegarków. Zarówno Series 9, jak i nowy Apple Watch Ultra 2 mają nowy procesor firmy, S9, oraz mogą być sterowane za pomocą podwójnego ściśnięcia kciuka i palca wskazującego.

Nowy iPhone 15

Apple ogłosił też nowe wersję swojego flagowego smartfona, iPhone 15, iPhone 15 Plus oraz iPhone 15 Pro i iPhone Pro Max. Będą to pierwsze telefony firmy z portem USB-C (zamiast dotychczas stosowanego firmowego standardu Lightning), co pozwoli na ładowanie ich za pomocą kabli używanych w innych markach telefonów. Jest to również efekt regulacji Unii Europejskiej, która dąży do ujednolicenia standardów ładowania.

Według koncernu również w jego produkcji skupiono się na zmniejszeniu konsekwencji dla klimatu, stosując 75 proc. aluminium oraz 100 proc. kobaltu i 100 proc. miedzi z recyklingu. Nowością ma też być możliwość wezwania pomocy drogowej za pomocą łączności satelitarnej, zaś w wersji iPhone 15 Pro - nowy procesor A17 Pro, który ma być 20 proc. szybszy od poprzedniej wersji. Obudowa pro po raz pierwszy została wykonana z tytanu zamiast stali nierdzewnej. Ma też być zdolny do robienia trójwymiarowych zdjęć i filmów przestrzennych, które można oglądać w goglach 3D firmy, Vision Pro.

Jak zaznacza agencja Reutera, konferencja koncernu z Cupertino odbyła się na tle problemów w Chinach - trzecim największym rynku dla Apple. Chodzi o słabnięcie chińskiej gospodarki i zakaz stosowania iPhone'ów przez chińskich urzędników. Do tego dochodzi również premiera nowego flagowego telefonu przez Huawei, który mimo sankcji nałożonych na koncern ma zawierać najbardziej zaawansowany procesor stworzony przez Chiny.

Ceny niemal wszystkich nowych urządzeń pozostają bez zmian w porównaniu do poprzednich wersji z czasu premiery. Zegarek Series 9 kosztować będzie 399 dol., Ultra 2 - 799 dol. Cena iPhone 15 to 799 dol., iPhone 15 Plus - 899, iPhone 15 Pro - 999, zaś iPhone 15 Pro Max - 1199. 

osk/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (16)

dodaj komentarz
zoomek
Do tego urządzenie to jest inwigilatorem i jest to jego podstawowe zadanie.
Już oceniają wasze nastroje na podstawie danych z tych urzdzeń. Jak nie zdejmiesz to wiedzą czy biegniesz czy bzykasz panienkę - nie, nie żartuję.
tomitomi
wiemy , wiemy o tym ! tworzą Twój profil i ....potem masz zniżki na sportowe buty albo kondomy !
zoomek
Przecież to jest dla głupich te certyfikty neutralne węglowo. Ten kto w to wierzy to chyba sekciarz. Olewać te certyfikaty. To jest narzędzie podobne jak te firmy od wystawiania certyfikatów wiarygodności - narzędzie wpływu i nic poza tym. Dali certyfikaty AAA i potem się okazało że były w tym niespłacalne kredyty i witaj w 2008 Przecież to jest dla głupich te certyfikty neutralne węglowo. Ten kto w to wierzy to chyba sekciarz. Olewać te certyfikaty. To jest narzędzie podobne jak te firmy od wystawiania certyfikatów wiarygodności - narzędzie wpływu i nic poza tym. Dali certyfikaty AAA i potem się okazało że były w tym niespłacalne kredyty i witaj w 2008 roku!
Certyfikaty dla durni, firmy certyfikujące dla złodziei i oszustów.
1a2b
xuj mnie obchodzą lewackie natręctwa i inne zegarki
tomitomi
lewactwo to trucizna ludzkości !
jangcy
To oczywiste ze marketingowy bełkot dużych koncernów nie będzie miał za wiele wspólnego z prawdą. Można jedynie liczyć że przynajmniej coś w sprawie odzyskiwania surowców wtórnych będą robili, aczkolwiek to tez bezkosztowo i bez zużycia surowców naturalnych się nie zrobi.
proanty
Zmiłujcie się dziennikarze. Sprawdzajcie propagandowe wypociny firm. Alex Gladsterin w Forbes przedstawił raport odnośnie twierdzeń Appla, że całą energie pobieraja ze "źródeł odnawialnych". Apple przez tydzień blokowało publikację. Wnioski: kupuja prawa do emisji. Okłamuja ludzi. Wy nie sprawdzając bierzecie udział w kłamstwie.Zmiłujcie się dziennikarze. Sprawdzajcie propagandowe wypociny firm. Alex Gladsterin w Forbes przedstawił raport odnośnie twierdzeń Appla, że całą energie pobieraja ze "źródeł odnawialnych". Apple przez tydzień blokowało publikację. Wnioski: kupuja prawa do emisji. Okłamuja ludzi. Wy nie sprawdzając bierzecie udział w kłamstwie. Najgorsze, że wiele osób wyciąga wnioski, że można cokolwiek wyprodukować bez pewnego źródła energii a takimi są ropa, węgiel, atom, elektrownie wodne. Wszystkie tak zwane "odnawialne" są jedynie obciążeniem dla sieci energetycznej.
inwestor.pl
Jak można cokolwiek wyprodukować na Ziemi bez dwutlenku węgla?
trolley
panie, neutralna węglowo propaganda nie takie rzeczy potrafi :)
inwestor.pl odpowiada trolley
Neutralny węglowo jest tylko trup jak się już rozłoży.

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki