REKLAMA

Apple obniża prowizję w App Store

2020-11-19 12:55
publikacja
2020-11-19 12:55
fot. BigTunaOnline /

O połowę - z 30 proc. na 15 proc. - obniżona została prowizja, którą Apple pobiera od dostawców treści. Obniżka obejmie jednak tylko mniejszych deweloperów, którzy rocznie na tworzonych aplikacjach zarabiają poniżej 1 mln dol. – informuje serwis spidersweb.pl.

O tym, czy daną firmę można uznać za małą, a więc objętą 15-procentową prowizją, będą decydowały zarobki w ciągu roku na wszystkich udostępnianych aplikacjach. Próg został wyznaczony na 1 mld dol. rocznie niezależnie od tego, w jaki sposób dana firma zarabia na oferowanych aplikacjach.

Od deweloperów zarabiających powyżej 1 mld dol. rocznie na tworzonych przez siebie programach Apple w dalszym ciągu będzie pobierało 30 proc. od każdego zarobionego poprzez platformę dolara.

Nowe stawki będą obowiązywać od początku 2021 r.

Do programu gwarantującego o połowę niższą prowizję będą mogli przystąpić wszyscy twórcy. Nowi deweloperzy do momentu, w którym zarobią 1 mln dol., będą płacić 15 proc. prowizji. Po przekroczeniu tego progu Apple zacznie pobierać 30 proc. Taka sama stawka będzie obowiązywała ich w kolejnym roku.

Jak przypomina serwis spidersweb.pl, według pierwotne idei App Store miał zarabiać jedynie na swoje utrzymanie. Popularność platformy i iPhone’ów sprawiła jednak, że przychody z App Store liczone są w miliardach dolarów.

MKZ

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki