REKLAMA
WEBINAR

Answear chce wyemitować do 1 mln akcji serii L; środki przeznaczy na rozwój marki PRM

2023-09-18 19:48
publikacja
2023-09-18 19:48

Walne zgromadzenie Answear zdecyduje w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji do 1 mln akcji serii L z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - wynika z projektów uchwał NWZ zwołanego na 16 października. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój marki PRM.

Answear chce wyemitować do 1 mln akcji serii L; środki przeznaczy na rozwój marki PRM
Answear chce wyemitować do 1 mln akcji serii L; środki przeznaczy na rozwój marki PRM
/ Answear

Środki mają być przeznaczone na rozwój marki PRM, w tym w szczególności na powiększenie oferty produktowej, otwarcie i rozwój działalności na nowych rynkach oraz wydatki marketingowe związane z pozyskaniem nowych klientów oraz rebrandingiem.

Jak podano, do końca roku spółka zamierza uruchomić sprzedaż na pozostałych zagranicznych rynkach oraz na marketplace’ach modowych. W kolejnych latach planowana jest ekspansja na nowe rynki, a także uruchomienie salonów sprzedaży w największych stolicach w regionie CEE.

Akwizycja PRM i Sneakerstudio przeprowadzona została na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2023 r.

"Mocno wierzymy w rozwój marki PRM oraz potencjał segmentu premium sneakers & streetwear, który jest dla nas atrakcyjny przede wszystkim z powodu możliwości generowania wysokich marż, wynikających z wysokiej średniej wartości zamówienia, a także silnego popytu ze strony klientów mimo wymagającej sytuacji gospodarczej. PRM traktujemy jako komplementarną markę Answear .com i liczymy na wzajemne wykorzystanie mocnych stron, łącząc jej unikalną ofertę, sprawność operacyjną i zaplecze technologiczno-logistyczne w Answear .com" – ocenił, cytowany w komunikacie prasowym, Krzysztof Bajołek, prezes Answear .com.

Z projektu uchwały wynika, że cena emisyjna zostanie ustalona w oparciu o wyniki procesu budowania księgi popytu. Akcjonariuszom spółki będzie przysługiwało prawo pierwszeństwa, uprawniające do objęcia akcji w ofercie przed innymi inwestorami, w liczbie umożliwiającej utrzymanie ich udziału w kapitale zakładowym, na poziomie z dnia określonego w uchwale. Po uzyskaniu akceptacji przez walne zgromadzenie, akcje zostaną zaoferowane wybranym przez zarząd inwestorom w drodze oferty publicznej wyłączonej z obowiązku publikacji prospektu.

NWZ spółki zdecyduje także w sprawie przyjęcia nowego programu motywacyjnego dla członków zarządu, kluczowych menadżerów oraz pracowników i współpracowników Answear .com.

W związku z realizacją programu motywacyjnego spółka będzie mogła zaoferować uprawnionym osobom do 160 tys. nowych akcji po 1 lipca 2025 r., przy czym liczba nowych akcji, która zostanie zaoferowana zależy od wartości EBITDA za 2023 r.

Z projektu uchwały wynika, że Answear .com będzie uprawniony do zaoferowania maksymalnej liczby nowych akcji w przypadku osiągnięcia przez spółkę co najmniej 80 mln zł wyniku EBITDA za 2023 r.

Answear .com to polski internetowy sklep multibrandowy oferujący ubrania, buty i dodatki ponad 600 światowych marek. Aktualnie Answear .com działa na 11 rynkach.

W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs akcji Answear .com wynosił 35,8 zł. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
chcą kupczynia kupić

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki