REKLAMA

Anglik znów szefem Banku Anglii

2019-12-20 10:34
publikacja
2019-12-20 10:34

Wiadomo już, kto zastąpi Marka Carney'a za sterami Banku Anglii. Będzie to Andrew Bailey, dotychczasowy szef brytyjskiego nadzoru finansowego.

/ Forum

121. gubernatorem Banku Anglii zostanie Andrew Bailey. Urodzony w Leicesterze w 1959 r. Anglik zastąpi na tym stanowisku Kanadyjczyka Marka Carney'a, który w latach 2008-2013 szefował Bankowi Kanady, a następnie w 2013 r. przejął stery od Mervyna Kinga. Carney był pierwszym szefem drugiego najstarszego banku centralnego świata, który z pochodzenia nie był Brytyjczykiem.

Andrew Bailey był jednym z najmocniejszych kandydatów na medialnej giełdzie nazwisk. Za jego nominacją przemawiało doświadczenie: w Banku Anglii pracował od 1985 r., a w 2013 r. został jego wiceprezesem. Funkcję tę pełnił równolegle do szefowania Urządowi ds. Postępowania Finansowego (FCA).

Do oficjalnej zmiany warty w Banku Anglii dojdzie 16 marca 2020 r. Kadencja nowego gubernatora formalnie trwa 8 lat, chociaż np. Mark Carney w momencie obejmowania stanowiska wynegocjował wariant „5+3”. Ostatecznie Kanadyjczyk zgodził się zostać w Banku Anglii po 2018 r., jednak nie na kolejne trzy lata. Pensja gubernatora Banku Anglii wynosi 495 000 funtów rocznie.

- Wybór na stanowisko gubernatora Banku Anglii to ogromny zaszczyt, podobnie jak możliwość służenia Brytyjczykom w czasie, gdy opuszczamy Unię Europejską. Bank ma ważne zadanie do wykonania i jako gubernator będę kontynuował to, co zapoczątkował Mark Carney - powiedział Bailey po nominacji, która była efektem rekomendacji ze strony Kanclerza Skarbu, a następnie listu, który premier Boris Johnson skierował do królowej.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
detektorjusia
Jaki gubernator... PREZES !!!
talmud
to jedna & ta sama sekta.....wiec pisanie anglik kanadyjczyk "kowboj" czy "indiani" to jest po prostu ......humorystyczne...LOL ......bedzie robil tak jak każa mu "mądrzejsi"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki