REKLAMA

Ameryka Łacińska straciła przez pandemię 26 mln miejsc pracy

2021-04-09 20:28
publikacja
2021-04-09 20:28
fot. Lightspring / Shutterstock

Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) poinformowała w piątek, że z powodu pandemii koronawirusa państwa Ameryki Łacińskiej straciły 26 mln miejsc pracy.

Średni wskaźnik zatrudnienia spadł z 57,4 proc. do 51,7 proc. Redukcja nie dotknęła w równym stopniu mężczyzn i kobiet. W ciągu ostatniego roku bezrobocie wśród kobiet w Ameryce Łacińskiej przekroczyło o 18 punktów procentowych spadek zatrudnienia wśród mężczyzn.

Prognozy ożywienia gospodarczego na bieżący rok wykazują wysoki poziom niepewności. ILO ostrzegła, że oczekiwania co do poprawy sytuacji na rynku pracy "powinny być bardzo ostrożne".

Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się Covid-19, takie jak zamykanie granic, ograniczanie działalności części sektorów gospodarczych i trudności z masowymi szczepieniami mogą spowolnić regionalną gospodarkę.

W celu znalezienia rozwiązań Międzynarodowa Organizacja Pracy zaproponowała strategie naprawcze, takie jak wsparcie dla przedsiębiorstw, ochrona pracowników, promocja zatrudnienia i dialog społeczny.

jo/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki