Allegro i DHL będą dostarczać przesyłki wieczorami

Każda osoba choć raz robiąca zakupy online z pewnością zna tę sytuację. Kurier przybył z paczką o takiej godzinie, kiedy klienta akurat nie było w domu. Naprzeciw temu problemowi wyszło właśnie Allegro, którego nowa usługa pozwala na zamówienie z dostawą od godz. 17 do 22.

(DHL)

Nowa opcja dla klientów Allegro – Kurier Wieczór, to wspólny projekt portalu aukcyjnego i firmy kurierskiej DHL. W jej ramach kurier zamówiony towar dostarczy w godzinach od 17 do 22 w mniejszych miastach lub od 18 do 22 w większości miast. Koszt takiej przyjemności to 9,95 zł netto (12,24 zł brutto).

Powyższa cena obowiązuje przy zamawianiu paczek o masie do 10 kg, ale z usługi będzie można także skorzystać w przypadku towarów do 20 i 31,5 kg. Przesyłki DHL Kurier Wieczór doręczane są w ciągu 1-2 dni roboczych: w następnym dniu w większości miast i w ciągu dwóch dni na pozostałych terenach.

Jak podaje Allegro, 70 proc. użytkowników portalu chciałoby odbierać swoje zakupy po pracy, w godzinach popołudniowych i wieczornych. 40 proc. osób rezygnuje z zakupów, jeśli jedyną opcją dostawy jest przesyłka kurierska – właśnie z obawy o fakt, że kurier najczęściej przychodzi, podczas gdy nie ma ich w domu.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ewelina546

mozna też z bliskiej paczki skorzystać, skierować przesyłkę do najbliższego punktu (np. do żabki) i odebrać w godzinach jego pracy :) rozwiązanie najwygodniejsze i chyba najtańsze :)

! Odpowiedz
1 17 danny_fizz

co za przełomowy pomysł... i zeby na niego wpaść potrzebowali tylko 15 lat...

! Odpowiedz
12 28 glos_rozsadku

Zadziwiającą patologią jest to, że kurierzy zawsze pracują w tkaich godiznach w jakich pracują inni czyli 8-17. I jeszcze mają pretensje, że człowieka w domu nie ma jak se bez zapowiedzi przyjdzie o takiej porze. To samo fryzjerzy. To samo urzędy - czynne 7-15 kiedy klasa pracująca siedzi w robocie.

! Odpowiedz
8 35 niepelnosprawny_org

i jeszcze w weekendy, oprócz niedzieli?...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne