Allegro dostarczy przesyłki do paczkomatów za darmo

18 listopada rozpoczyna się akcja Allegro, w której zakupy można zamówić bezpłatnie do paczkomatu. Z opcji tej skorzystać można będzie do 24 listopada. Promocja z okazji 18. urodzin portalu to zapowiedź dalszych zmian w usługach logistycznych w Allegro.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Podczas zakupów trzeba będzie tylko wybrać dostawę do paczkomatu oznaczoną specjalnym wyróżnieniem o bezpłatnej wysyłce. Opcja dostępna będzie od soboty do 24 listopada, czyli Black Friday – dnia rozpoczynającego świąteczny sezon zakupowy, podczas którego wiele sklepów oferuje duże obniżki cen. Podobnie będzie w przypadku Allegro – zwieńczeniem akcji darmowej dostawy do paczkomatów będą promocje z okazji Czarnego Piątku.

Tygodniowa akcja to dopiero początek większych zmian w dostawach zakupów z Allegro. O planowanych usługach logistyczny mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro. - Chcemy uprościć proces dostawy dla naszych klientów, a sprzedawcom - w szczególności małym i średnim przedsiębiorcom - zaoferować dostęp do produktów logistycznych w lepszej cenie i jakości, niż byliby w stanie samodzielnie wynegocjować z partnerami logistycznymi – deklaruje.

Co to oznacza w praktyce? Klienci i sprzedający na portalu będą mogli korzystać z dostaw nie tylko do domów i biur, lecz także punktów odbioru oraz usług oferowanych przez szersze grono dostawców. Do oferty dołączy usługa dostawy Express, z gwarantowanym czasem dostawy następnego dnia. Dodatkowo klienci będą mieli możliwość śledzenia swoich zamówienia na koncie Allegro dzięki zintegrowanym systemom śledzenia przesyłek. Nowe usługi, jak czytamy w komunikacie portalu, mają wejść w życie w połowie 2018 r.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ewelina546

Ja już od jakiegoś czasu korzystam z bliskiej paczki. Nigdy nie lubiłam biegać do paczkomatów, bo w moim mieście znajdują się w miejscu, do którego zupełnie mi nie po drodze. A tutaj, elegancko wybieram sobie, do której Żabki paczka ma trafić i gotowe!

! Odpowiedz
0 0 niepelnosprawny_org

widać, ze niektóre przedmioty agle cudownie zdrożały by sie załapać na darmową przesyłkę powyzej 10zl...

! Odpowiedz
1 5 xenox76

Alledrogo bierze coraz wyższe prowizje od wartości towaru, ale nie może brać od kosztów przesyłki. W ich interesie jest żeby w wystawianych towarach wysyłka była tania, a towar drogi, bo więcej zarobią. Dla kupującego to prawie bez różnicy tylko kwestia przejrzystości i porównania ceny całkowitej w podsumowaniu.
Prawie, dlatego, że gdy wysyłka będzie tania, to sprzedający nie oszczędzi i przerzuci wyższą prowizję(droższy towar=wyższa prowizja) na kupującego i w efekcie towar z Alledrogo będzie droższy dla wszystkich kupujących. Nie wiem jaki to ma dla nich sens żeby w efekcie mniej osób kupowało na Alledrogo?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 niepelnosprawny_org

w szczególach tkwi... powyzej 10 zł i to tylko kup teraz...

! Odpowiedz
0 6 tomasrydz

A z Chin wysyłka darmowa

! Odpowiedz
3 3 karbinadel

E tam darmowa. Po prostu jest wliczona w cenę towaru.

! Odpowiedz
0 24 karbinadel

Czarny piątek to był w maju, gdy Allegro podniosło prowizje o kilkaset procent. Dziś po wielu działach hula wiatr, a Allegro sprzedaje głównie we własnej strefie marek. Niezależne firmy mają tam coraz mniej do szukania

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 20 niepelnosprawny_org

zapchane paczkomaty, ale to moze duzo zmienić, a szczególnie zyski allegro, ile sie doliczą, będzie powyzej jakichkolwiek oczekiwań... to jest jedyna, najwieksza blokada na allegro, czesto przedmiot kosztuje tyle co wysyłka wiec sie opłaci...

! Odpowiedz
0 3 jaceku

ostatnio korespondowałem z januszem biznesu: sprzedaje parę klocków lego, które wejdą w kopertę polecony za 7 zł a on wysyła paczką za 14 bo ma umowę z pocztą polską.
Na informację że dostawa inpost mini paczka 7,20zł i paczkomat 8.60 też przychodzi kurier jak się taką opcję zaznaczy to odpisał że niech pan nie kupuje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne