Alior Sync znika z rynku. Co to oznacza dla klientów?

analityk Bankier.pl

Marka Alior Sync, która pojawiła się na naszym rynku zaledwie dwa lata temu znika z rynku. Ten nieoczekiwany ruch to konsekwencja sojuszu Alior Banku i telekomu T-Mobile. Zapytaliśmy bank, co owa zmiana oznacza dla klientów.

Alior Sync pojawił się na naszym rynku w połowie 2012 roku i został okrzyknięty pierwszym bankiem ery 2.0. Wprowadził szereg innowacyjnych rozwiązań, a jednym z jego atutów był wysoki moneyback, za zakupy internetowe. Z biegiem czasu bank powoli wygaszał część zaoferowanych w momencie debiutu funkcjonalności. Zniknęła m.in. Strefa Rozrywki, wycofano moneyback, a lada moment bank skończy współpracę z Paypalem.

Mimo tego, jego oferta cieszy się dużą popularnością wśród klientów. W ciągu półtora roku bank otworzył 257 tys. kont osobistych. Podczas wczorajszej konferencji wynikowej, prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj zapowiedział, że wkrótce Alior Sync stanie się częścią telekomu T-Mobile. Tym samym ta marka bankowa zniknie z rynku.

Kierunek: olbrzymi projekt

- Alior Sync staje się częścią T-Mobile. Postanowiliśmy, ku uciesze pracowników Aliora, skasować małe projekty i wszystkie siły projektowe skupić na tym jednym, olbrzymim- mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej transmitowanej online przez Bankier.tv prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj.

Jako największe atuty swojego nowego partnera wskazywał m.in. dużą bazę klientów (16 mln podpisanych umów), 1000 punktów sprzedaży, innowacyjność i silną markę na rynku. - Chcemy zarabiać na pożyczkach gotówkowych i na bardzo sprawnej obsłudze klientów T-Mobile'owych - mówił prezes Sobieraj. Nowe, "unikalne dla klientów" rozwiązanie, ma pojawić się na rynku jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Zmiana będzie nieodczuwalna

Zapytaliśmy bank, co zmiana marki będzie oznaczała dla klientów. - Zgodnie z przyjętymi ustaleniami współpraca pomiędzy Alior Bankiem i T-Mobile będzie prowadzona pod marką wskazaną przez operatora. Od strony prawnej zmiana będzie nieodczuwalna dla klientów Alior Sync. Pozostaną oni klientami banku na dotychczasowych warunkach. Modyfikacji ulegnie jedynie nazwa oraz identyfikacja wizualna marki - zapewniono nas w biurze prasowym.

- Co więcej, współpraca z globalnym operatorem komórkowym będzie się wiązała z dodatkowymi korzyściami dla klientów m.in. wprowadzeniem najnowocześniejszych rozwiązań mobilnych oraz dostępem do produktów bankowych w wybranych placówkach sieci T-Mobile. O szczegółach projektu będziemy informować na dalszym etapie jego realizacji - dodał rzecznik prasowy banku Julian Krzyżanowski.

Kilka tygodni temu Alior Bank poinformował o podjęciu strategicznej współpracy z telekomem T-Mobile. Jej pierwsze efekty są już widoczne. Od 5 marca klienci Alior Banku mogą już korzystać z usługi T-Mobile - MyWallet, umożliwiającej płatności zbliżeniowe telefonem komórkowym. W "mobilnym portfelu" dostępne będą zarówno karty debetowe, jak i karty kredytowe.

Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~adamski

Sync masakrował konkurencje w wielu względach . tragedia , kto sprzedaje bank który się rozwija , najbardziej wkurzająca jest zmiana z sync.pl na t-mobilebankowe.pl dno i wodorosty .
Zasugerowali się jako takim sukcesem plusbanku plusa .
Nie podoba mi się nic w t-mobile mdłe kolory i kiepskie podejście do klienta .

! Odpowiedz
0 0 ~alek

To wszystko jest do bani !

! Odpowiedz
0 0 ~KPKP

Polbank był bankiem greckim załoźonym przez grecki bank EFG, a Alior został załoźony przez włoską grupę Tessaro. Ja kupuję i sprzedaję akcje na giełdzie i takie samo prawo ma kaźdy właściciel akcji i Tobie komuchpisowcu nic do tego!

! Odpowiedz
0 0 ~Carl

Carlo TASSARA należy do POLAKÓW.

! Odpowiedz
0 0 ~KPKP

Ble ble komuchu.... Święte prawo właściciela sprzedawać kiedy chce i komu chce. Alior powstał za pienieniądze Grupy Tesaro z Włoch i Tobie nic do tego kumu i kiedy go właściel sprzeda. A gdzie tu polska racja stanu.? Komusze brednie!

! Odpowiedz
0 0 ~KPKP

Ble ble komuchu.... Święte prawo właściciela sprzedawać kiedy chce i komu chce. Alior powstał za pienieniądze Grupy Tesaro z Włoch i Tobie nic do tego kumu i kiedy go właściel sprzeda. A gdzie tu polska racja stanu.? Komusze brednie!

! Odpowiedz
0 0 ~gracz kontowy

Jak na razie ten my wallet proponowany przez alior jest lipny- - płatność telefonem z punktu widzenia użytkownika nie daje mu więcej profitów niz płatność kartą więc nie ma specjalnie to sensu..

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~gracz kontowy

Ciekawe czy wprowadzą jakąś interesującą promocję godną zainteresowania związaną z płatnościami mobilnymi- my walet...Jak narazie Getinbank ma moneyback 15-procentowy za takie płatności a Eurobank- 10 procentowy...Jak tu nie będzie konkurencyjnej oferty zawiązanej z kartami NFC to nie warto będzie się tym interesować..

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl