Akcje GTC będą notowane równolegle na giełdzie w Johannesburgu

2016-07-06 16:27
publikacja
2016-07-06 16:27

Giełda Papierów Wartościowych w Johannesburgu (JSE) dopuściła akcje GTC do obrotu na swoim głównym parkiecie w ramach notowania spółek zagranicznych. Wejściu na JSE nie będzie towarzyszyć emisja nowych akcji. Debiut planowany jest na 18 sierpnia - podało GTC w komunikacie.

Akcje GTC będą notowane równolegle na giełdzie w Johannesburgu / materiały dla mediów

"W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie południowoafrykańskich inwestorów nieruchomościami komercyjnymi o wysokim standardzie, zlokalizowanymi w regionie CEE i SEE, co potwierdzają m.in. ostatnie transakcje zawarte w Polsce, Rumunii, Serbii i Chorwacji. W wyniku tego zainteresowania zdecydowaliśmy się na notowanie równoległe na JSE, aby powiększyć naszą bazę akcjonariuszy i zapewnić inwestorom w RPA możliwość inwestowania w czołowego właściciela i operatora nieruchomości komercyjnych w regionie" - poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, prezes GTC Thomas Kurzmann.

"Oczekujemy, że notowanie na giełdzie w RPA zwiększy płynność i popyt na nasze akcje. Co więcej, jesteśmy przekonani, że dopuszczenie akcji do obrotu na nowym rynku przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie naszej bieżącej działalności oraz przyszłych, strategicznych inicjatyw, oraz wykreuje pozytywny wizerunek naszej marki w nowej grupie inwestorów instytucjonalnych" - dodał.

Na JSE spółka będzie notowana w ramach sektora "Własność i Budowa Nieruchomości". GTC podało, że jego podstawowym rynkiem pozostaje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Portfolio GTC, wyceniane na kwotę 1,3 mld euro, obejmuje 40 nieruchomości komercyjnych w Polsce, Serbii, na Węgrzech, w Rumuni, Chorwacji, Bułgarii oraz Czechach oferujących ok. 715 tys. m kw. przestrzeni biurowej. Ponadto, GTC realizuje trzy projekty w Belgradzie i Warszawie z 82 tys. m kw. całkowitej powierzchni biurowej i handlowej.

Spółka rozważa także realizację czterech projektów handlowych, w przypadku których rozpoczęcie budowy planowane jest na lata 2016-2017. (PAP)

jow/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~lewak
Zarób coś na gtc to będziesz dobry

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki