REKLAMA

Agora wstrzymuje połączenie "Gazety Wyborczej" i portalu Gazeta.pl

2021-06-25 13:06
publikacja
2021-06-25 13:06
Agora wstrzymuje połączenie "Gazety Wyborczej" i portalu Gazeta.pl
Agora wstrzymuje połączenie "Gazety Wyborczej" i portalu Gazeta.pl
fot. Bartomiej Kudowicz / / FORUM

Zarząd Agory zapowiada rozmowy z redakcją "Gazety Wyborczej" i do czasu ich zakończenia wstrzymuje integrację "Wyborczej" i portalu internetowego Gazeta. pl - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Naszym priorytetem jest rozwiązanie sporu wewnątrz firmy i przystąpienie do rozmów z redakcją o przyszłości 'Gazety Wyborczej'. Do czasu zakończenia tych rozmów wstrzymujemy proces integracji na obecnym etapie" - napisano w oświadczeniu zarządu Agory.

Na początku czerwca Agora rozpoczęła przegląd opcji strategicznych działalności internetowej grupy. Zarząd podał, że planuje m.in. połączenie dotychczasowego segmentu prasowego z pionem Gazeta. pl w jeden obszar biznesowy.

Negatywnie na te informacje zareagowali przedstawiciele redakcji "GW". Według portalu "Press", zmianom sprzeciwił się m.in. redaktor naczelny Adam Michnik, grożąc odejściem z "Gazety". W piątek na koncie "GW" na Twitterze pojawiły się żądania wobec zarządu Agory, dotyczące m.in. wycofania się z podjętych decyzji o połączeniu redakcji, odsunięcia od reprezentowania "Wyborczej" w zarządzie grupy przez Agnieszkę Sadowską oraz powołanie w jego skład osoby rekomendowanej przez redakcję "GW".

W piątkowym oświadczeniu zarząd Agory ocenił, że ogłoszony proces integracji „Gazety Wyborczej” i Gazeta. pl w jeden pion biznesowy nie narusza niezależności redakcji „Gazety”.

"Integracja zakłada wzmocnienie Wyborcza. pl i Gazeta. pl na konkurencyjnym rynku internetowym. Jej głównymi celami są zwiększenie liczby subskrybentów Wyborcza. pl dzięki lepszemu wykorzystaniu zasięgu bezpłatnego portalu Gazeta. pl, poprawa współpracy redakcyjnej, a tym samym ograniczenie wewnętrznej konkurencji o uwagę użytkowników oraz stworzenie wspólnej oferty reklamowej" - napisano.

"Niezależność mediów jest wartością, która leży u podstaw działania spółki. Agora od ponad 30 lat stoi na straży wolności mediów w Polsce i podejmuje działania, które zapewniają 'Gazecie Wyborczej' stabilność finansową i organizacyjną niezbędną do realizacji jej misji. Zarząd spółki nigdy nie ingerował i nie miał intencji ingerować w merytoryczne oraz personalne decyzje redakcji 'Gazety Wyborczej'" - dodano. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (21)

dodaj komentarz
and00
Niestety Agora nie zbankrutuje
Jest, obok Fundacji Batorego głównym przedsięwzięciem Sorosa w Polsce, jego tubą propagandową
Może nie ma teraz wpływów z ogłoszeń o przetargach i SSP ale to wiele nie zmienia
Na szerzenie nienawiści Sorosowi nigdy nie zabraknie pieniędzy
filand
I znowu Adam Szechter syn Ozjasza nie pozdrowi stalinowskiego bandyty Stefana Michnika ukrywającego się w szwedzkim Goëteborgu.
kris74keh
Skończyły się dotacje z ministerstw to i kołderka krótsza się zrobiła i nie wszyscy się pod nią zmieszczą. Może trzeba do Balcerowicza udać się po porady.
grzegorzkubik
Michnik oskarża PIS o zniszczenie gazety. W końcu przyszedł czas na kapitalizm w jego biznesie i proszę. Toż popiera liberałów. Zatem czas na liberalizm.
volksempfanger
Czekam czy dożyję momentu kiedy pewien pan z Torunia również zachowa się jak rasowy kapitalista.

No chyba że to komunista o czym ptaszki ćwierkają.
volksempfanger
Odpowiedz, śmiało.

Ale jak się zdenerwujesz możesz minusować. Tzn. możecie :) POzdrawiam serdecznie.
santoriusz odpowiada volksempfanger
marne masz szanse, bo rozumu z mało.
ryszard-taryfiarz
agora stoi na straży...no pytanie czego, chyba ktoś tam na głowę upadł
friedens
Wolne media coraz cieniej przędą. Wkrótce znikną - jak u prorosyjskich Madziarów. Natomiast prożimowe, de facto prokremlowskie stacje i gazety, finansowane z budżetu, kwitną. To nie jest demokracja. To jest kpina i łajdactwo.
santoriusz
a któreż to tak kwitną? hę? chyba wrzód na twojej srace kwitnie i niedługo pęknie. Jak już coś smarujesz to przynajmniej z sensem jakimś patanie.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki