REKLAMA

Agora chce mieć dwa kanały telewizyjne

2015-08-17 08:24
publikacja
2015-08-17 08:24
fot. Darek Redos / Reporter / EastNews

Agora zapowiedziała, że złoży w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji przynajmniej dwa wnioski o nadawanie kanału w ramach naziemnej telewizji cyfrowej – pisze dziś „Rzeczpospolita”.

(fot. Darek Redos / Reporter / EastNews)
O udziale w postępowaniu na nadawcę kanału telewizyjnego na MUX-8 Agora informowała już przy okazji piątkowej prezentacji wyników kwartalnych. Jak informuje dziś „Rzeczpospolita”, spółka ma nadzieję, że w czwórce kanałów, których KRRiT oczekuje na nowym multipleksie (ogólnotematyczny, lifestylowy, lokalno-samorządowy i interaktywny) uda jej się umieścić dwa swoje kanały.

Konkurs ogłoszony przez KRRiT trwa do 18 września. Trzy miejsca na multipleksie przyznano już Telewizji Polskiej.

W drugim kwartale tego roku przychody Agory osiągnęły 292,8 mln zł w porównaniu do 270,8 mln zł rok wcześniej. Analitycy spodziewali się 280,4 mln zł przychodów. Zysk EBITDA wyniósł 33,7 mln zł wobec 24,1 mln rok temu. Wynik był o 26,7 proc. wyższy od oczekiwań analityków.

Największy wzrost przychodów został odnotowany w segmencie Film i Książka - jego wpływy zwiększyły się o 30,9 proc. i wyniosły 71,1 mln zł. Na wzrost wpłynęła współpraca wydawnicza związana z grą "Wiedźmin 3: Dziki Gon" oraz przychody ze sprzedaży biletów kinowych i sprzedaży barowej w kinach.

/mz, pap

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~Agoratokanalie
Agora działa przeciw polsce i będzie nadawać antypolskie programy.............
~Sławek
Proszę !!!!!!! Agora będzie miała dwa kanały telewizyjne i będą ludziom robić z mózgu papkę........ to mistrzowie opowiadania głupot i pisania bzdur.... manipulują i kłamią !!!!!!!!!!!
~alik
Niech wyjada do Izraela maja juz swoja ojczyzne albo niech powstanie w Polsce mniejszośc narodowa "Żydzi" bo tak jak teraz sie nie da, albo wyjeżdzaja albo mniejszośc zydowska
~dociekliwy
Petru i jego Nowoczesna.pl zgarnie wyznawców PO (wcześniej AWS) z banków i finansów, a Michnik zgarnie tych wyznawców PO (AWS=Nowoczesna.pl), zalegających całymi dniami przed TV - przygotowywanie oddania władzy PiSowi trwa. PO=AWS=Nowoczesna.pl po prostu przeniesie swoją działalność na inny grunt. Ewa Kopacz już dawno Petru i jego Nowoczesna.pl zgarnie wyznawców PO (wcześniej AWS) z banków i finansów, a Michnik zgarnie tych wyznawców PO (AWS=Nowoczesna.pl), zalegających całymi dniami przed TV - przygotowywanie oddania władzy PiSowi trwa. PO=AWS=Nowoczesna.pl po prostu przeniesie swoją działalność na inny grunt. Ewa Kopacz już dawno pochwaliła się na zjeździe partyjnym, że wynajęła 50 internetowych hejterów i zamierza wynająć ich jeszcze więcej. Ewidentnie PO (AWS=Nowoczesna.pl) obejmuje pozycję agresywnej opozycji. Po jakimś czasie ludziom znudzą się rządu PiSu, a wtedy POAWSNowoczesna.pl wróci w chwale, ratując naród od tych paskudnych nacjonalistów. I tak co 4-8 lat: Show must go on. Tymczasem z perspektywy międzynarodowych interesów, finansjery, Banków Centralnych, a także rodzin Rockefellerów, Rothchildów i Morganów przynależność partyjna danych polityków nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak będzie za bardzo uciążliwa, to mafijnymi metodami "wyeliminuje się" takiego polityka-awanturnika. A ludowi co jakiś czas zafunduje się zmianę władzy z partii rozdającej na in vitro, na partię rozdającą na kolejne dzieci w rodzinie. Jakiś chleb rzuci się ludziom. Oby tylko nie za dużo wolności i własności, bo ludzie za dużo zaczną widzieć i rozumieć.
~G_S
no ciekawy post. oprocz tez ktore piszesz nie ma konkretów.
Proszę powiedz który punkt programu ci nie pasuje:
może ten że chcą aby od 2016 nowo zatrudnieni wszyscy mieli równe szanse bez przywilejów (a nie krusy, górnicy pkp wszyscy doją z normalnego człowieka)
a może ten by uprościć podatki by przedsiębiorca
no ciekawy post. oprocz tez ktore piszesz nie ma konkretów.
Proszę powiedz który punkt programu ci nie pasuje:
może ten że chcą aby od 2016 nowo zatrudnieni wszyscy mieli równe szanse bez przywilejów (a nie krusy, górnicy pkp wszyscy doją z normalnego człowieka)
a może ten by uprościć podatki by przedsiębiorca zajął się zarabianiem pieniędzy a nie zastanawiał się czy sprzedawać mleko z kawą czy kawę z mlekiem, czy kratkę montować w bagażniku czy za kierownicą (różny podatek jak byś nie wiedział), a może że chce wprowadzić kadencyjność w sejmie ci przeszkadza.

A odnosząc się do Twojego każdy ma prawo głosować na kogo chce - ja po krótkiej analizie programów popieram nowoczesnaPL i mam nadzieje ze sporo osób przynajmniej zapozna się z programem by świadomie wybrać w nadchodzących wyborach.
~dociekliwy odpowiada ~G_S
Nie chodzi o punkty programu. Wskaż mi partię, która chociaż w 80% wypełnia punkty swoich programów. Te punkty są po to, żeby przyciągnąć konkretnych ludzi. To zwykłe targetowanie produktu. Do Ciebie trafiają te punkty, a inne nie. Partia to zwykły produkt - trzeba Ci go jak najlepiej sprzedać. Jedni kupują to, inni Nie chodzi o punkty programu. Wskaż mi partię, która chociaż w 80% wypełnia punkty swoich programów. Te punkty są po to, żeby przyciągnąć konkretnych ludzi. To zwykłe targetowanie produktu. Do Ciebie trafiają te punkty, a inne nie. Partia to zwykły produkt - trzeba Ci go jak najlepiej sprzedać. Jedni kupują to, inni tamto. Z perspektywy np MFW, nie ma znaczenia jaki rząd będzie w danym Państwie. I tak, jeśli kiedykolwiek Państwo zgłosi się po pożyczkę, to musi spełnić określone warunki i nie zawsze ekonomiczne. To są też deklaracje wprowadzania określonego prawa. Podobnie jest w przypadku pożyczek z tak zwanego "Banku Światowego", który jest w rękach prywatnych. Jak chcesz konkretów, to poczytaj "Wojnę o Pieniądz" Pana Songa Hongbinga. Jeśli przed wyborami przeczytasz chociażby połowę tej książki, to zupełnie inaczej spojrzysz na polityczne sceny Europy i na te programy, które cytujesz. Dla mnie te programy są jak etykiety na wodach "mineralnych", które są "wydobywane z gór, ze źródeł, mineralizowane, zdrowe itp", a są tak na prawdę trochę lepszą kranówą. Przeczytasz tę książkę i zobaczysz, że znaczna większość polityków to marionetki i pionki w rekach dużo większej finansjery. Ci ludzie mają głęboko gdzieś Twoje przekonania polityczne, ekonomiczne, religijne, czy poszczególne punkty programu AWSPONowoczesnej.pl, z którymi się zgadzasz. Wykorzystują Cię, jako maszynkę do wrzucenia głosu do urny, żeby wszystko wyglądało tak, jakby to był Twój wybór. Demokratycznie! Tymczasem znaczną część społeczeństwa można kupić chwytliwymi hasłami. Poczytaj program PO z samych jej początków. Też było liberalne podejście do rynku, do przedsiębiorców.
~dociekliwy
Jak dajecie minusa, to piszcie za co. Z chęcią podyskutuję i przekonam was. Łatno jest po prostu dać minusa, nie uzasadniając tego. Powiedz po prostu, z czym się nie zgadzasz.
~G_S odpowiada ~dociekliwy
Parę książek i ciekawych filmów na Youtube obejrzałem i zgadzam się z Tobą kasa rządzi światem. No i co mam sobie strzelić w głowę bo ja aż tyle jej nie mam. Właśnie chodzi o punkty programu. PO coś kiedyś mówiło ale tego nie zrobiło więc dlatego wielki "-". Pozostałe programy do mnie nie docierają Parę książek i ciekawych filmów na Youtube obejrzałem i zgadzam się z Tobą kasa rządzi światem. No i co mam sobie strzelić w głowę bo ja aż tyle jej nie mam. Właśnie chodzi o punkty programu. PO coś kiedyś mówiło ale tego nie zrobiło więc dlatego wielki "-". Pozostałe programy do mnie nie docierają - pewnie masz rację bo myślę tak a nie inaczej bo mam takie a nie inne doświadczenia bo jem chleb a nie drożdżówki itp. Głosuję więc na program czyli etykietę parti/ stowarzyszenia, bo jeśli bym tego nie rozbił to o tym gdzie pójdzie mądry zadecyduje dwóch głupich - tak to jest w demokracji niestety. Ważne więc jest to czy po zrobieniu bilansu wyjdę na plus, a w życiu jak w pokerze grasz kartą jaka ci przyjdzie czy to PO, PIS PSL czy nowoczesnaPL
~Kleszcz
Kiedy ta antypolska instytucja w końcu upadnie a wraz z nią gazeta wyborcza i jej akolici? Dobrą zaś wiadomością jest, że wpływy tej antypolskiej instytucji z roku na rok spadają. To dobry prognostyk na przyszłość.
~osioł
odnoszę wrazenie ze moderator jest prawicowym patryjotom? usuwa komentarze normalnych a promuje pis-dowatych ? am i right

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki