REKLAMA

Agencja Moody’s nie zaktualizowała ratingu Polski

2020-09-11 23:03
publikacja
2020-09-11 23:03
fot. Mike Segar / Reuters

Agencja Moody’s nie zaktualizowała oceny ratingowej Polski. Oznacza to, że nasz rating pozostanie bez zmian na poziomie A2 z perspektywą stabilną.   

3 września główny analityk agencji ratingowej Moody's na Polskę Heiko Peters powiedział w wywiadzie udzielonym PAP Biznes, że perspektywy powrotu na ścieżkę solidnego wzrostu gospodarczego ograniczają wpływ skutków pandemii na rating Polski. Dodał wówczas, że agencja oczekuje od Polski ponownego stosowania się do krajowych i unijnych reguł fiskalnych od 2022 roku.

Spośród trzech największych agencji ratingowych to właśnie Moody’s najwyżej ocenia wiarygodność kredytową Polski - na poziomie A2. Rating Polski wg Fitch i S&P to A-, jeden poziom niżej niż Moody's. Perspektywy wszystkich ocen są stabilne.

Rating Polski w trzech głównych agencjach
S&P Moody's Fitch
AAA Aaa AAA
AA+ Aa1 AA+
AA Aa2 AA
AA- Aa3 AA-
A+ A1 A+
A A2 (p. stabilna) A
A- (p. stabilna) A3 A- (p. stabilna)
BBB+ (p. stabilna) Baa1 BBB+
BBB Baa2 BBB
BBB- Baa3 BBB-
BB+ Ba1 BB+
BB Ba2 BB
BB- Ba3 BB-
B+ B1 B+
B B2 B
B- B3 B-
CCC+ Caa1 CCC+
CCC Caa2 CCC
CCC- Caa3 CCC-
źródło: Bankier.pl

To pierwszy z jesiennych przeglądów polskiego ratingu. 25 września ocenie kredytowej Polski przyjrzy się Fitch, a 2 października S&P.

Poprzednia seria przeglądu oceny wiarygodności kredytowej Polski miała miejsce pod koniec marca, czyli podczas covidowego „zamrożenia gospodarki”. Wówczas rating Polski potwierdziły agencje Fitch oraz S&P Global Ratings. Moody’s w marcu nie dokonał aktualizacji ratingu Polski.

KK

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
demeryt_69
Wujek Szlomo z Manhattanu zawsze wie najlepiej i nigdy się nie myli ... no, może jedynie z wyjątkiem zdumiewająco wysokiej oceny dla Lehman Bros. z lata 2008.:)
jpelerj
Delikatne ostrzeżenie. No to może chłopcy przestaną się bawić w rozszczelnianie reguły wydatkowej. Dostaliby żabę akurat na wybory.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki