REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

AccorInvest Group wzywa do sprzedaży 100 proc. akcji Orbisu po 115 zł/sztukę

2019-12-17 08:52
publikacja
2019-12-17 08:52

AccorInvest Group wzywa do sprzedaży 46.077.008 akcji Orbisu, stanowiących 100 proc. kapitału, po 115 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu Santander BM.

fot. / / Orbis

Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 5 lutego i potrwa do 5 marca 2020 roku. Planowana data transakcji nabycia akcji na GPW to 10 marca, a rozliczenie ma nastąpić 11 marca.

Wzywający zamierza nabyć akcje wyłącznie, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów złożone zapisy obejmować będą nie mniej niż 30.410.825 akcji, czyli ok. 66 proc. głosów na WZ. AccorInvest zastrzegł jednak, że może nabyć akcje pomimo niespełnienia tego warunku.

Wezwanie uzależnione jest także od spełnienia warunku prawnego w postaci wydania przez Komisję Europejską decyzji o udzieleniu zgody na koncentrację przedsiębiorstw.

Jak podano, oczekuje się, że oba warunki zostaną spełnione nie później niż ostatniego dnia przyjmowania zapisów na akcje w ramach wezwania.

AccorInvest zamierza nabyć akcje jako inwestycję długoterminową.

"Wzywający zamierza wspierać bieżący rozwój i wzrost spółki jako wiodącego na rynku właściciela i operatora hoteli w Polsce oraz w częściach Europy Wschodniej. Wzywający uważa, że spółka posiada możliwą do utrzymania przewagę konkurencyjną, która pozwoli jej pomyślnie rozwijać działalność hotelarską na kluczowych rynkach" - podano w komunikacie.

Wzywający może postanowić o podjęciu czynności zmierzających do wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Jeżeli w wyniku wezwania zostanie osiągnięty próg 95 proc. ogólnej liczby głosów, AccorInvest nie wyklucza rozpoczęcia przymusowego wykupu.

Accor podał w poniedziałek, że zawarł wiążącą umowę sprzedaży 85,8 proc. akcji Orbisu na rzecz AccorInvest łącznie za 1,06 mld euro. Spółka informowała także, że AccorInvest zamierza ogłosić wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji Orbisu po cenie 115 zł za sztukę.

W akcjonariacie Orbisu, prócz Accora, jest także Nationale-Nederlanden OFE. Fundusz ten kontroluje 10,2 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Francuski Accor rozpoczął proces sprzedaży całości swoich udziałów w kapitale zakładowym Orbisu w czerwcu tego roku.

W październiku Orbis sprzedał grupie Accor całą hotelową działalność serwisową, czyli umowy franczyzy i o zarządzanie, za łączną cenę 1,218 mld zł netto.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym w 26 krajach z 857 hotelami zarządzanymi przez Accor. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kapitaneo
Kolejna optymalizacja podatkowa Francuzów?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki