REKLAMA

75 milionów nielegalnych papierosów przechwyconych w Europie w ostatnich tygodniach

2016-02-05 14:45
publikacja
2016-02-05 14:45

Ponad 75 milionów papierosów z przemytu przechwycono w Europie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Poinformowało o tym Europejskie Biuro ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych - OLAF - w Brukseli.

fot. sxc / / SXC

To wynik pięciu operacji, które przeprowadzono w Grecji, Niemczech, Hiszpanii i Rosji między grudniem a końcem stycznia. Podczas dwóch największych operacji na Morzu Egejskim, przy współpracy greckich i cypryjskich władz, przejęto łącznie ponad 55 milionów papierosów.

Inne ładunki znaleziono w Rosji, w porcie w Barcelonie i w Hamburgu. Papierosy często znajdowały się między importowanymi produktami, takimi jak koce, okulary przeciwsłoneczne czy wybory ceramiczne. Choć ostatnie operacje zostały przeprowadzone w portach, do zatrzymań przemytników doszło także na lotniskach w Madrycie i w Londynie. W zeszłym tygodniu pięć osób zostało aresztowanych po przylocie z Ukrainy. Miały przy sobie 150 tysięcy nielegalnych papierosów. Jak poinformowało unijne biuro OLAF, w ubiegłym roku przechwycono łącznie ponad 600 milionów papierosów.

Informacyjna Agencja Radiowa/Magdalena Skajewska/Bruksela/em/wkrz

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Ziki
Europa przesadza z podatkami, to czemu się dziwią, że ludzi próbują to obejść. Łatwo jest nauczyć się palić czy nadużywać alkohol, tylko potem państwo próbuje to wykorzystać finansowo. Po przekroczeniu pewnego pułapu mogą się mocno zdziwić, jak okaże się, że ludzie chodzą podpici z papieroskiem, a tytoń i Europa przesadza z podatkami, to czemu się dziwią, że ludzi próbują to obejść. Łatwo jest nauczyć się palić czy nadużywać alkohol, tylko potem państwo próbuje to wykorzystać finansowo. Po przekroczeniu pewnego pułapu mogą się mocno zdziwić, jak okaże się, że ludzie chodzą podpici z papieroskiem, a tytoń i alkohol zalega w sklepach. Ot ludzi sie uczą i w skrajnych przypadkach produkują sami.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki