REKLAMA

5 mln dolarów odszkodowania dla czarnoskórych za wieki niewolnictwa? Zalecenie komisji w USA

2023-03-18 10:00
publikacja
2023-03-18 10:00

Komisja ds. reparacji w San Francisco zaleca, aby odpokutować za wieki amerykańskiego niewolnictwa i pokolenia systemowego rasizmu, każdy kwalifikujący się dorosły czarnoskóry w mieście powinien otrzymać 5 mln dolarów oraz być zwolnionym ze spłat zadłużenia i obciążeń podatkowych. To tylko niektóre z rekomendacji.

5 mln dolarów odszkodowania dla czarnoskórych za wieki niewolnictwa? Zalecenie komisji w USA
5 mln dolarów odszkodowania dla czarnoskórych za wieki niewolnictwa? Zalecenie komisji w USA
fot. DisobeyArt / / Shutterstock

Niezależnie od tego komisja wystąpiła m.in. o zapewnienie tym osobom gwarantowanych rocznych dochodów w wysokości co najmniej 97 tys. dolarów przez 250 lat i możliwości kupna domu w San Francisco za 1 dolara na rodzinę.

„Zadaniem komisji jest odpowiedzieć na trudne pytanie: co trzeba zrobić, aby odpokutować za wieki amerykańskiego niewolnictwa i pokoleń systemowego rasizmu, które wciąż utrzymują czarnoskórych Amerykanów na najniższych poziomach opieki zdrowotnej, edukacji i dobrobytu ekonomicznego, a także nadreprezentację w więzieniach i populacji bezdomnych?” – zauważyła AP.

Przytoczyła opinie krytyków, że spełnienie postulatów jest finansowo i politycznie niemożliwe, bo miasto przeżywa głęboki deficyt w związku ze spowolnieniem w branży technologicznej. Jak podkreślają też odszkodowania nie mają sensu w stanie i mieście, które nigdy nie zniewoliło czarnoskórych.

„Jeden z konserwatywnych analityków ocenił, że każda nie-czarnoskóra rodzina w mieście musiałaby zapłacić za to co najmniej 600 tys. dolarów” – zaznaczyła AP.

Członkowie komisji ds. reparacji uważają jednak, że ich rekomendacje są dokładnym oszacowaniem tego, co należałoby zrobić, aby zacząć naprawiać trwałe szkody wyrządzone przez niewolnictwo i dyskryminację. Nie wyjaśniają, jak za to zapłacić.

"To my jesteśmy poszkodowani. (…) Jeśli sędzia orzekłby na naszą korzyść, nie zwróciłby się do nas z orzeczeniem: +Pomóż im wymyślić, jak to zrobić+” - argumentował Eric McDonnell, przewodniczący Afroamerykańskiego Komitetu Doradczego ds. Reparacji w San Francisco.

W 2020 roku Kalifornia stała się pierwszym stanem, który utworzył grupę zadaniową ds. reparacji. Wciąż próbuje określić należne kwoty. Projekt nie został podjęty na szczeblu federalnym.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski 

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (13)

dodaj komentarz
zoomek
Kierunek roszczeń:
https://www.bitchute.com/video/8rPE0EgHmt3R/
chmiels
odliczyć koszty dostarczonych usług publicznych w porównaniu z Afryką
monuz
A w Polsce płaczą, że wnuki dziadka co był w PGR dostają laptopy. Tam stopień zidiocenia ma naprawdę amerykański rozmach :)
prs
Mam wrazenie.. oni sie rodza z pretensjami, jakby im sie "nalezalo z automatu"..
jaho31
Putin mógł jednak poczekać te kilkanaście lat aż się to wszystko na zachodzie sypnie samo
Potem wjazd do Berlina i Paryża. USA już by nie miało jak pomóc.
Taki lokaj berliński Tusk by tylko dywan czerwony rozkładał na powitanie.
midas69
Ja bym dorzucił po średniej hawajskiej i frytki z majonezem. W każdym kraju, w którym do władzy dojda komuniści najpierw jest wesoło a potem bardzo smutno XD
reinonak
Jako Polak patriota popieram wszelkie durne przepisy proponowane przez lewicę na zachodzie zgodnie z zasadą im gorzej tam tym lepiej tutaj. Wyższe podatki, polityka klimatyczna czy konflikty o podłożu rasowym osłabiają konkurencyjność takich państw i odstraszają inwestorów. Skorzystalibyśmy na tym gdybyśmy sami potrafili ich Jako Polak patriota popieram wszelkie durne przepisy proponowane przez lewicę na zachodzie zgodnie z zasadą im gorzej tam tym lepiej tutaj. Wyższe podatki, polityka klimatyczna czy konflikty o podłożu rasowym osłabiają konkurencyjność takich państw i odstraszają inwestorów. Skorzystalibyśmy na tym gdybyśmy sami potrafili ich przyciągnąć.
pstrzezek
Myśle że będąc Polakiem partiotą dobrze by było widzieć związek miedzy US a resztą świata. Głupota i bezmyślność za oceanem (tak jak ten pomysł) oznacza jeszcze większe problemy w mniejszych gospodarkach. Tak było z kredytami subrime, tak było z każdym jednym kryzysem
jenak
Turcja powinna wypłacić niezłą kwotkę Bałkanom, a również i Polsce i Ukrainie, za uprowadzanie kobiet i dzieci w jasyr przez 300 lat.
polonu
A ile Polskim niewolnikom wypłacą co pracują za grosze w Tenneco , na Amerykańskich emerytów .

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki