29-latek miał ponad tonę nielegalnego tytoniu

Śląscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Tychów, który w kilku garażach przechowywał ponad tonę tytoniu i ponad 6 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy - podała w piątek śląska policja.

Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na ponad 800 tys. zł. To kolejny w ostatnich dniach przypadek przechwycenia dużych ilości nielegalnego tytoniu w woj. śląskim.

"Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z katowickiej komendy wojewódzkiej, posiadając wcześniejsze ustalenia, wspólnie z policjantami mikołowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, przechwycili nielegalne wyroby akcyzowe w postaci papierosów i tytoniu" - podał zespół prasowy śląskiej policji.

Zatrzymany 29-letni tyszanin przechowywał towar w dwóch garażach w Łaziskach Górnych i w garażu w Tychach. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad tonę tytoniu i 6200 papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna został przesłuchany i odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grożą wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

To kolejny podobny przypadek w ostatnich dniach w woj. śląskim. Także w piątek policja z Żor poinformowała o zatrzymaniu 24-latka, który handlował krajanką tytoniową i papierosami bez akcyzy w wynajmowanym punkcie handlowym w tym mieście. Znaleziono przy nim prawie 70 kg tytoniu i 3 tys. papierosów.

Kilka dni temu zaś policjanci z Myszkowa znaleźli w magazynie jednej z firm z Markowicach 7 ton suszu tytoniowego i 3 tony odpadów papierosowych o czarnorynkowej wartości około 7 mln zł. Mężczyzna prowadzący firmę został aresztowany.

autor: Krzysztof Konopka

kon/ wus/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil