REKLAMA

23 przypadki zakrzepów, osiem zgonów po szczepieniu preparatem AstraZeneki we Francji

2021-04-16 21:50
publikacja
2021-04-16 21:50
Dodaj Bankier.pl w Google

We Francji od początku szczepień preparatem firmy AstraZeneca zidentyfikowano 23 przypadki rzadkich zakrzepów i zaburzeń krzepnięcia, które spowodowały śmierć ośmiu osób - poinformowała w piątek Francuska Agencja Leków (ANSM).

23 przypadki zakrzepów, osiem zgonów po szczepieniu preparatem AstraZeneki we Francji
23 przypadki zakrzepów, osiem zgonów po szczepieniu preparatem AstraZeneki we Francji
fot. Kristina Stedul Fabac / / PIXSELL

W sumie do 8 kwietnia wykonano ponad 2 725 000 szczepień preparatem firmy AstraZeneca.

Ze względu na rzadkie przypadki zakrzepicy obserwowane w Europie i Francji, od 19 marca szczepionka AstraZeneki nie jest już podawana osobom poniżej 55. roku życia.

W przypadku tej kategorii osób, które otrzymały już dawkę tej szczepionki, władze medyczne zaleciły drugą dawkę preparatu firm Pfizer lub Moderna.

Tymczasem w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 36 442 osób. W szpitalach zmarło 306 chorych, natomiast w domach opieki od wtorku odnotowano 25 zgonów.

Wakacje na giełdzie

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o 331 i wynosi 100 433 – podała Agencja Zdrowia Publicznego (SPF).

Do szpitali przyjęto 2044 chorych, 463 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych zmniejszyła się o 196 i wynosi 30 472. Na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 5 914 chorych.

Od początku kampanii pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi otrzymało 12 287 795 osób (tj. 18,3 proc. populacji i 23,4 proc. dorosłych), a 4 410 619 również drugą (6,6 proc. populacji i 8,4 proc. dorosłych). W ciągu ostatniej doby wykonano łącznie 477 051 szczepień, z czego 331 708 pierwszą dawką, a 145 343 również drugą.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ fit/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki