20 lat więzienia za oszustwa internetowe

Na karę łączną 20 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Opolu studenta krakowskiej AGH Mateusza L. za serię wyłudzeń pieniędzy na portalach aukcyjnych - poinformował rzecznik opolskiego Sądu Okręgowego sędzia Daniel Kliś.

(fot. Zolnierek / Shutterstock)

Według ustaleń śledczych, mechanizm działania Mateusza L. we wszystkich przypadkach był podobny. Mężczyzna wystawiał na portalu aukcyjnym telefony komórkowe, których nie miał, i zaraz po otrzymaniu pieniędzy, zrywał kontakt z pokrzywdzonymi. W ten sposób miał oszukać ponad sto osób na 250 tys. zł.

Tymi przestępstwami zajmowały się sądy z różnych stron kraju, które wydały ponad czterdzieści wyroków, skazując Mateusza L. na kary od kilku miesięcy do ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Opolu połączył jednostkowe orzeczenia za czyny popełnione w latach 2015-2018 i wymierzył oskarżonemu karę łączną 20 lat pozbawienia wolności.

"Sąd nie orzekał o czynach, ale połączył kary jednostkowe uznając, że kara łączna jest adekwatna do stopnia szkodliwości popełnionego czynu. Wyrok jest nieprawomocny, a strony już zapowiedziały apelację, która będzie przedmiotem oceny sądu odwoławczego" - powiedział PAP sędzia Kliś. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ryszard_ochodzki

Jakby ukradl z 50 tys wiecej to juz prawie dozywocie by dostal

! Odpowiedz
0 12 hulalula

A za Getback K Kakolewski siedzi na złotym sedesie i pilnują żeby za dużo nie powiedział. Sprawa ucichnie, wyjdzie i będzie żył z konta w Szwajcarii.

! Odpowiedz
4 16 po_co

O dziwo zgodzę się z przedmówcami, ten człowiek w ogóle nie powinien trafić do więzienia.
Opaska na nogę, wyznaczona strefa i codzienne stawiennictwo na najbliższym komisariacie do czasu, aż zwróci wszystkim poszkodowanym to co ukradł, wraz z należnymi odsetkami liczonymi od dnia popełnienia oszustwa.
Być może jego wyrok będzie w tej sytuacji dłuższy o kolejne 20 lat, ale zamiast odsiadki która będzie kosztować budżet państwa czyli nas, wesprze gospodarkę i odpracuje swoje winy.

Teraz dostanie 20 lat w ciepłym więzieniu, z jedzeniem pod nos, prostytutką i konsolą bo przecież praw nie można mu odebrać. Za co ?
Więzienie jest koszmarem to fakt, tyle że ono jest koszmarem dla nas, dla ludzi którzy doceniają wartość wolności, niezależności i ciężko o nią walczą każdego dnia - pracując (niespotykane, prawda ?).
Dla takiego człowieka wolność nie ma żadnej ceny, za to nażre i wypasie się za nasze. O nie !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 13 listopad1971

Idiotyczny wyrok, dobrze że nie kara śmierci.

! Odpowiedz
3 19 degrengolada

sprawdza się stara maksyma: jak kraść to miliony

! Odpowiedz
9 20 silvio_gesell

Absurd. 20 lat odsiadki będzie kosztować państwo więcej niż 250 tyś.

! Odpowiedz
11 39 marianpazdzioch

Takie absurdy kartoflanej republiki. 20 lat za 250k, w innych przypadkach parę lat za setki milionów czy miliardy.

! Odpowiedz
28 23 anty12

A Karczewski, Banasie i inne ile dostana na oszustawa finansowe czyli to samo ? Za walki Pinokia przy zakupie ziemi ile dostanie ?

! Odpowiedz
0 12 tysiak35

Pewnie jest zdołowany

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil