Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

Render Cube w drodze na NewConnect

Twórca "Medieval Dynasty", łódzkie studio Render Cube, otrzymał zgodę GPW na wprowadzenie akcji do obrotu. Debiut możliwy jest jeszcze w tym roku.

(fot. rendercube.pl)

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę o wprowadzeniu akcji Render Cube do obrotu na rynku NewConnect. Studio deklaruje, że giełdowy debiut może się odbyć jeszcze w grudniu. Byłaby to 380 spółka na NewConnect i 31 debiut w tym roku.

reklama

To kolejny przedstawiciel gamedev z ziemi łódzkiej, który wybiera się na giełdę. W grudniu odbył się debiut na rynku głównym Big Cheese Studio. Teraz przyszła kolej na Render Cube.

To studio deweloperskie założone w 2012 r., zatrudniające obecnie 19 osób. W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych, zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracą z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image. W ostatnich latach spółka koncentruje się na produkcji własnych gier, wydawanych na platformach PC. Największym tytułem studia jest "Medieval Dynasty". Gra łączy w sobie kilka gatunków taki jak survivale, symulatory, buildery, RPG i strategie – czytamy w komunikacie prasowym.

Render Cube na przełomie czerwca i lipca przeprowadzili ofertę publiczną akcji skierowaną do inwestorów, którzy obejmowali lub nabywali akcje o łącznej wartości nie niższej niż 100 tys. EUR.  Później rozpoczęła się druga oferta skierowana głównie do inwestorów detalicznych. Cena akcji w obu ofertach została ustalona na takim samym poziomie i wyniosła 150,00 zł. Łącznie z emisji nowych akcji spółka pozyskała 9,7 mln zł, a całkowita wartość obu ofert publicznych wyniosła 16,8 mln zł.

Środki z emisji nowych akcji zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na powiększenie zespołu, który będzie rozwijał grę "Medieval Dynasty" – zapewnia spółka w przekazanym komunikacie.

W zeszłym roku Render Cube osiągnął 7,5 mln zł przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. W ciągu trzech kwartałów 2021 r. spółka zanotowała 8,4 mln zł przychodów i 6,1 mln zł zysku netto. Wyniki za III kwartał uwzględniały już pierwsze płatności związane z obecnością tytułu "Medieval Dynasty".

Produkty finansowe
Produkt
Kwota
Okres
miesięcy

Gra od 23 września br. ma status pełnej wersji po 12 miesiącach w formule early access. Ilość komentarzy na platformie Steam wynosi blisko 23 tys., utrzymując 90 proc. poziom ocen pozytywnych. Produkcja sprzedała się dotąd w liczbie ponad 750 tys. egzemplarzy, a wishlista, czyli liczba graczy oczekujących na zakup, przekracza 1,1 mln zapisów.

Firmą inwestycyjną współpracującą ze studiem przy ofercie publicznej był Dom Maklerski INC S.A.

MKu

Źródło: Bankier.pl
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty