"Złoty pociąg" będzie własnością Skarbu Państwa

Złoty pociąg, jeśli zostanie odnaleziony, będzie własnością Skarbu Państwa - zastrzegł Piotr Żuchowski, Generalny Konserwator Zabytków.

(fot. JANEK SKARZYNSKI / EastNews)

Nikt nie zna zawartości wagonów, ukrytych gdzieś na Dolnym Śląsku, ale Światowy Kongres Żydów już zastrzega, że mogą to być rzeczy należące do Żydów. Wcześniej w rosyjskich mediach pojawiła się wypowiedź prawnika, który dowodził, że zawartość pociągu może należeć do Rosji - jako prawnego sukcesora Związku Radzieckiego, uczestnika antyhitlerowskiej koalicji.

"Analiza, którą przeprowadzili nasi prawnicy dość jednoznacznie stwierdza, że pociąg, jeżeli zostanie znaleziony, jeżeli nie pojawią się osoby, które będą mogły udowodnić swoje właścicielstwo, będzie własnością Skarbu Państwa" - powiedział w radiowej Jedynce Piotr Żuchowski.

Generalny Konserwator Zabytków przewiduje, że zawartość pociągu poznamy nie wcześniej, niż za kilka miesięcy. Podkreślił, że najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do znaleziska, a następnie zabezpieczenie go. "Ja nie wiem, w jakim on jest stanie, nie też wiadomo co znajduje się w środku" - powiedział. Jego zdaniem, mogą to być na przykład niebezpieczne związki chemiczne. "Ja osobiście nie wierzę, w słynne złoto Wrocławia, bo takie złoto można by wywieść w kilku pomniejszych transportach i myślę, że tak uczyniono" - dodał.

Piotr Żuchowski wierzy natomiast w istnienie samego pociągu. Gość radiowej Jedynki tłumaczył, że do tej pory sprawy dotyczące ewentualnych znalezisk były zgłaszane przez osoby mało wiarygodne, albo przekazywano je ustnie i wycofywano się, gdy trzeba było złożyć pisemne zgłoszenie. W tym przypadku jest oficjalne zgłoszenie ze wskazaniem miejsca oraz żądaniem 10 procent znaleźnego. To - zdaniem Generalnego Konserwatora Zabytków uwiarygadnia całą sprawę. Tak samo jak badania georadarowe. " Ja to widziałem, trochę przypomina to malarstwo secesyjne, ale można było zobaczyć tam kontury, które pokazują pociąg" - powiedział Piotr Żuchowski.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/moc/dyd


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pc

Teraz każdy może odnaleźć miejsce gdzie jest zakopany złoty pociąg. Zdjęcia wyciekły z urzędu miasta. Link do mapki z dokładną lokalizacją.
http://sh.st/vHKvj

! Odpowiedz
0 0 ~ula

Tam też jest skarb http://niemodlinzamek.pl/

! Odpowiedz
0 1 ~złotko

A jednak to prawda. Wojsko potwierdza istnienie złotego pociągu amejzon.pl/pl/p/TechniCorder-ISIO-STC-GOLD-NIEMIECKI-ZLOTY-POCIAG-ODNALEZIONY/329?preview=true

! Odpowiedz
0 1 ~Miłośnikzabytków

Szkoda, że Państwo tak nie dba o swoje zabytki, np. zamek w Niemodlinie a tam też są skarby........

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 0 ~benekzbagien

złoto należy więc zarówno do pana Żuchowskiego jak i do mnie ,gdyż POLSKA to MY. Po zatym tak jak pan Żuchowski jestem wierzącym człowiekiem-on wierzy w pociąg a ja...

! Odpowiedz
0 1 ~HOKLA

No to będzie zgaduj zgadula

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 15 ~polskigupek

...Eurożydy z europy to cienkie żydy , te żydy z '' kongresu ''....OOoooo to są żydy ! ...na nich nie ma sposobu , to oni mają sposób na wszystko .....

! Odpowiedz
3 7 ~JoszueZNazaretu

Ciekawe skąd wasza cebulacka nacja wzięłaby tyle złota, lol? Pociong jest nasz.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ZŁOTO -0,10% 1 701,40
2020-06-04 01:31:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil