REKLAMA

Zjednoczona Prawica - 34,3 proc.; KO - 21,6 proc.; Polska 2050 - 10,5 proc. IBRiS dla Polsatu

2021-10-10 10:48
publikacja
2021-10-10 10:48
Zjednoczona Prawica - 34,3 proc.; KO - 21,6 proc.; Polska 2050 - 10,5 proc. IBRiS dla Polsatu
Zjednoczona Prawica - 34,3 proc.; KO - 21,6 proc.; Polska 2050 - 10,5 proc. IBRiS dla Polsatu
/ PiS

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, 34,3 proc. respondentów oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę, 21,6 proc. na Koalicję Obywatelską, 10,5 proc. na Polskę 2050 Szymona Hołowni, a 8,4 proc. na Konfederację - wynika z sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu.

Wyniki sondażu zamieścił w niedzielę na Twitterze Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, 34,3 proc. respondentów oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarna Polska), 21,6 proc. na Koalicję Obywatelską, 10,5 proc. na Polskę 2050 Szymona Hołowni, a 8,4 proc. na Konfederację. W Sejmie znalazłaby się również Lewica z 8-proc. poparciem oraz PSL-Koalicja Polska z wynikiem 5,4 proc.

Polsat News na swoim portalu zwraca uwagę, że "rekordowo dużo respondentów wskazało, że nie wie, na kogo by zagłosowało (11,7 proc.)". "To niemal o 2 punkty proc. więcej niż w podobnym sondażu miesiąc temu" - podano.

Zarówno Zjednoczona Prawica, jak i Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 tracą wobec sondażu zrealizowanego dla "Wydarzeń" 7 września. Wówczas obóz rządzący mógł liczyć na poparcie na poziomie 36,5 proc. Koalicja Obywatelska 23 proc., a ugrupowanie Szymona Hołowni - 11,3 proc. Najwięcej w ciągu ostatniego miesiąca zyskało PSL, poprawiając wynik o 2,5 pkt proc. wobec września oraz Konfederacja o 0,8 pkt proc.

Polsat News pisze, że w sondażu Polacy zostali również zapytani o swoje preferencje w sytuacji, gdyby opozycja zdecydowała się na wystawienie wspólnej listy (Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica, Porozumienie, PSL). "Chęć oddania głosu na połączone siły opozycji zadeklarowało 41,3 proc. Na Zjednoczoną Prawicę 36,4 proc." - napisano.

Przy tym układzie list swój głos na Konfederację oddałoby 9,8 proc. respondentów. Do 12,5 proc. wzrosła liczba osób, które nie wiedzą, gdzie postawiłyby krzyżyk, gdyby wybory odbyły się w niedzielę - czytamy na portalu Polsat News.

Z sondażu wynika, że gdyby tylko mniejsza część opozycji zdecydowała się połączyć siły, wynik wyglądałby zupełnie inaczej. Na Zjednoczoną Prawice swój głos oddałoby 36,4 proc. respondentów. Blok Koalicji Obywatelskiej i Lewicy mógłby liczyć na 25,8 proc. głosów. Blok: Polska 2050, Porozumienie, PSL na 14 proc. Konfederacja w tym wariancie uzyskałaby wynik 8,6 proc. 15,2 proc badanych nie wie, jaką decyzję podjęłoby przy urnie wyborczej. "Oznacza to, że część osób gotowych oddać głos na wspólną listę opozycji, przy takim wariancie nie jest pewna swoich decyzji" - oceniono.

Gdyby głosowanie odbyło się w tym tygodniu, gotowość pójścia do urn zapowiedziało 55 proc. pytanych. Niechętnych do udziału w głosowaniu jest 35 proc. wyborów. Odpowiedź "nie wiem" wskazało aż 10 proc. respondentów.

Z grafiki zamieszczonej na twitterowym profilu IBRiS wynika, że sondaż przeprowadzono 6 października, na grupie liczącej 1100 respondentów. (PAP)

Autorka: Katarzyna Krzykowska

ksi/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (13)

dodaj komentarz
jarunia
nie ma kiełbasy nie ma głosów
kenn
Jak na razie to Konfederacja. Reszta to totalnie skorumpowani konformiści-chorągiewki.
podatnik-
Z tego wynika, że bez względu na partię apetyt ten sam a może i większy! Czyli całe to tow. PO, PiS, PSL, SLD powinno wylądować na "śmietniku historii"? Pozostaje pytanie gdzie ci co można na nich głosować? Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy to Soros+Świat idei"+Lejb Z tego wynika, że bez względu na partię apetyt ten sam a może i większy! Czyli całe to tow. PO, PiS, PSL, SLD powinno wylądować na "śmietniku historii"? Pozostaje pytanie gdzie ci co można na nich głosować? Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy to Soros+Świat idei"+Lejb Fogelman( brak offset'u za F-16?)+ Tomasz Misiak(oskarżenie FAKT?)+Witold Drożdż(oskarżony-uniewinniony?) i czy z takiego zaplecza może wyjść = Niezależny Obywatelski Kandydat? na które Hołownia musi odpowiedzieć jak najszybciej i do tego ten Kobosko z wyglądem rasowego komisarza politycznego?
itso_widmo_bieli
Tylko prawdziwa opozycja Konfederacja
itso_widmo_bieli
reszta to tradycje 30 lat kolonizacji zachodu
itso_widmo_bieli odpowiada itso_widmo_bieli
zajmują się pilnowaniem porządku i kłamstwami i obietnicami o lepszym jutro a tymczasem ... sami widzicie jak patrzycie obiektywnie oczywiście
dzo_bajden
ta twoja "prawdziwa opozycja" zagłosowała razem z rządem za kredytami bez wkładu własnego dla ludzi bez zdolności kredytowej
itso_widmo_bieli odpowiada dzo_bajden
no przyznam Ci racje mnie się to nie podoba
itso_widmo_bieli odpowiada itso_widmo_bieli
źródło: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=9&nrposiedzenia=38&nrglosowania=135

Konfederacja podzielona 5 za 5 przeciw
carlito1
Jak można głosować na PiS??? Makabryczna podwyżka podatków, zamordyzm, totalitaryzm, komuna 2.0, większe kary, większe opłaty, inwigilacja, defraudownaie środków z budżetu, afery. Idioci przy władzy ..
PO lewica i inne to wiele się nie różni..

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki