Zarzuty korupcyjne wobec 10 pracowników grupy Jeronimo Martins

Portugalska prokuratura postawiła w środę 10 pracownikom grupy Jeronimo Martins, która jest właścicielem sieci handlowej Biedronka, zarzuty dotyczące korupcji. Jest wśród nich wysoki rangą pracownik firmy z jej polskiego oddziału.

(fot. Rafael Marchante / Reuters)

Według portugalskich mediów śledztwo skutkujące zatrzymaniami czterech pracowników grupy Jeronimo Martins i postawieniem zarzutów sześciu kolejnym, zostało przeprowadzone z inicjatywy władz firmy. Dochodzenie ruszyło w 2018 r.

Jak poinformowała telewizja TVI, w środę dziesięciu zatrudnionym w grupie JM postawiono zarzuty dotyczące korupcji, a także prania pieniędzy. Wśród nich jest osoba pracująca na jednym z wyższych stanowisk w polskim oddziale grupy Jeronimo Martins.

Według stacji TVI, powołującej się m.in. na źródła w policji, dwóch wysokich rangą pracowników grupy Jeronimo Martins zostało oskarżonych o przyjęcie łapówek o łącznej wartości 1 mln euro.

W ramach operacji, którą przeprowadzono w 18 różnych miejscach na terenie kraju, w tym w centrum logistycznym grupy Jeronimo Martins w miejscowości Azambuja, zatrzymanych zostało czworo pracowników detalisty.

Ze śledztwa, prowadzonego pod kryptonimem Rappel, wynika, że w proceder korupcyjny wewnątrz grupy Jeronimo Martins uwikłany był m.in. jeden z dostawców ryb dla sklepów portugalskiego detalisty.

W środę portugalska policja przeprowadziła inną operację antykorupcyjną, dotyczącą łapówkarstwa w jednostkach samorządu terytorialnego. Do wieczora grupa ponad 200 funkcjonariuszy przeprowadziła rewizje na terenie 50 urzędów gminnych oraz prywatnych nieruchomości.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ az/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 carlito1

Dotyczy to każdego sklepu oraz każdej branży gdzie w grę wchodzi duża kasa.... Niestety ale łapówkarstwo wykończona na najniższym szczeblu za to na najwyższych łapa liczona jest już w mln. Zł.....

! Odpowiedz
0 2 karbinadel

Korupcja jest wszędzie, gdzie ktoś decyduje o wydawaniu nie swoich pieniędzy. Nie tylko w handlu. Prym wiodą np. agencje reklamowe

! Odpowiedz
3 16 search

O lapowkach w biedronce to w sieciu huczy. To tak zawna oplata za polke wystawowa, ktora pod stolem przejmuja wysokiego szczebla decydenci od poddostyawcow.

! Odpowiedz
8 19 zenonn

30 lat temu rewolucjoiniści bredzili, ze w kapitaliźmie jest porządek, nie ma korupcji.

! Odpowiedz
1 7 hfjdj odpowiada zenonn

socjalizm jest przeciez. pobudka, wstawac lemingi.

! Odpowiedz
0 2 karbinadel odpowiada hfjdj

Korupcja jest wszędzie, gdzie ktoś decyduje o wydawaniu nie swoich pieniędzy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil