REKLAMA

Zarzuty korupcyjne wobec 10 pracowników grupy Jeronimo Martins

2019-06-13 07:51
publikacja
2019-06-13 07:51

Portugalska prokuratura postawiła w środę 10 pracownikom grupy Jeronimo Martins, która jest właścicielem sieci handlowej Biedronka, zarzuty dotyczące korupcji. Jest wśród nich wysoki rangą pracownik firmy z jej polskiego oddziału.

fot. Rafael Marchante / / Reuters

Według portugalskich mediów śledztwo skutkujące zatrzymaniami czterech pracowników grupy Jeronimo Martins i postawieniem zarzutów sześciu kolejnym, zostało przeprowadzone z inicjatywy władz firmy. Dochodzenie ruszyło w 2018 r.

Jak poinformowała telewizja TVI, w środę dziesięciu zatrudnionym w grupie JM postawiono zarzuty dotyczące korupcji, a także prania pieniędzy. Wśród nich jest osoba pracująca na jednym z wyższych stanowisk w polskim oddziale grupy Jeronimo Martins.

Według stacji TVI, powołującej się m.in. na źródła w policji, dwóch wysokich rangą pracowników grupy Jeronimo Martins zostało oskarżonych o przyjęcie łapówek o łącznej wartości 1 mln euro.

W ramach operacji, którą przeprowadzono w 18 różnych miejscach na terenie kraju, w tym w centrum logistycznym grupy Jeronimo Martins w miejscowości Azambuja, zatrzymanych zostało czworo pracowników detalisty.

Ze śledztwa, prowadzonego pod kryptonimem Rappel, wynika, że w proceder korupcyjny wewnątrz grupy Jeronimo Martins uwikłany był m.in. jeden z dostawców ryb dla sklepów portugalskiego detalisty.

W środę portugalska policja przeprowadziła inną operację antykorupcyjną, dotyczącą łapówkarstwa w jednostkach samorządu terytorialnego. Do wieczora grupa ponad 200 funkcjonariuszy przeprowadziła rewizje na terenie 50 urzędów gminnych oraz prywatnych nieruchomości.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ az/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (6)

dodaj komentarz
carlito1
Dotyczy to każdego sklepu oraz każdej branży gdzie w grę wchodzi duża kasa.... Niestety ale łapówkarstwo wykończona na najniższym szczeblu za to na najwyższych łapa liczona jest już w mln. Zł.....
karbinadel
Korupcja jest wszędzie, gdzie ktoś decyduje o wydawaniu nie swoich pieniędzy. Nie tylko w handlu. Prym wiodą np. agencje reklamowe
search
O lapowkach w biedronce to w sieciu huczy. To tak zawna oplata za polke wystawowa, ktora pod stolem przejmuja wysokiego szczebla decydenci od poddostyawcow.
zenonn
30 lat temu rewolucjoiniści bredzili, ze w kapitaliźmie jest porządek, nie ma korupcji.
hfjdj odpowiada zenonn
socjalizm jest przeciez. pobudka, wstawac lemingi.
karbinadel odpowiada hfjdj
Korupcja jest wszędzie, gdzie ktoś decyduje o wydawaniu nie swoich pieniędzy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki