REKLAMA

ZE PAK zwiększy rezerwę rekultywacyjną, co obniży wynik netto grupy o ok. 35 mln zł

2017-10-03 21:34
publikacja
2017-10-03 21:34

ZE PAK zamierza zwiększyć rezerwę rekultywacyjną w segmencie wydobycia i szacuje, że obniży to wynik brutto grupy o ok. 46 mln zł, a wynik netto o ok. 35 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Spółka poinformowała, że rezerwa związana jest z eksploatacją odkrywek węgla brunatnego i dotyczy szacowanego kosztu rekultywacji obszarów objętych działalnością wydobywczą po jej zakończeniu.

"Podstawą do zwiększenia rezerwy jest raport dotyczący kosztów rekultywacji oraz zagospodarowania wyrobisk i terenów poeksploatacyjnych, sporządzony przez niezależnego doradcę. Spółka zleciła przygotowanie dokumentacji z uwagi na konieczność aktualizacji założeń branych pod uwagę przy szacowaniu kosztów związanych z rekultywacją użytkowanych terenów" - napisano w komunikacie.

"Koszty, których dotyczą zawiązane rezerwy, będą ponoszone przez PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin (spółka zależna od spółki) po zakończeniu eksploatacji odkrywek tj. odpowiednio po roku 2020 oraz 2030" - dodano.

W ocenie zarządu zwiększenie rezerwy obniży wynik brutto grupy ZE PAK o około 46 mln zł, a wynik netto o około 35 mln zł.

Spółka zastrzegła jednocześnie, że zaprezentowany wpływ zwiększenia rezerwy na wyniki finansowe grupy ZE PAK ma charakter szacunkowy, a powyższe kwoty nie są ostateczne i mogą ulec zmianie. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki